Danas su u HRT-ovoj emisiji “Dobro jutro Hrvatska” gostovale sjajne križevačke atletičarke Veronika Drljačić i Ida Šimunčić.

Veronika je kazala kako je 4. i 5. rujna trčala na državnom prvenstvu u Karlovcu. -Trčala sam 100, 200 i 400 metara i osvojila sam tri zlatne medalje.

veronika4

Veronika je na prvenstvima Balkana osvojila 13 medalja. -Zbog toga su mi dodijelili nadimak “Kraljica Balkana”, jer sam u četiri godine juniorskog staža osvojila 13 medalja. Bilo je i jako puno sjajnih osobnih rezultata. Atletiku treniram 11 godina i od početka atletske karijere trener mi je Drago Palčić – kazala je Veronika i osvrnula se na sportsku infrastrukturu.

veronika3

-Napokon smo dobile atletsku stazu u Križevcima. Jako smo zahvalne na tome, a prije smo trenirale na betonu – istaknula je Veronika i zahvalila obitelji na podršci.

-Obitelj je najveća podrška. Roditelji su me vozili na treninge i natjecanja od početka moje atletske karijere. Veliko im hvala. Upisala sam stručni studij sportske rekreacije i kako je sve bilo on-line, predavanja sam slušala i na pripremama. Riješila sam sve u roku pa sam se mogla posvetiti atletici i natjecanjima – istaknula je Veronika i dodala kako je uživala na Hanžekovićevom memorijalu.