U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je u Torinu remizirala 1-1 protiv prvaka Juventusa kojem je to već treći remi u posljednja četiri kola.

Jurić je dosad u Serie A dva puta srušio Juventus na klupi Genoe i Verone, oba puta na domaćem terenu, a ovoga puta je u Torinu izvukao bod.

Protiv Juventusa je s Genoom slavio sa 3-1 na domaćem terenu, u prvenstvenoj utakmici odigranoj 27. studenoga 2016. Drugu pobjedu nad “Starom damom” ostvario je 8. veljače ove godine kad je njegova Verona na domaćem terenu slavila sa 2-1.

Verona je povela i ovoga puta. U 60. minuti nakon lijepe akcije gosti su stigli do 1-0 pogotkom Andrea Favillija, pet minuta nakon što je ušao u igru umjesto Nikole Kalinića. Izjednačio je Dejan Kuluševski u 77. minuti.

Oba sastava su postigla po još jedan pogodak, Ebrima Colley u 16. minuti za Veronu, a Alvaro Morata za Juve u 45. minuti, no oba gola su poništena zbog zaleđa.

Igrači Juventusa su tijekom utakmice i dva puta pogađali okvir suparničkog gola, u 42. minuti vratnicu je uzdrmao Juan Cuadrado, a u 75. minuti Pablo Dybala. Dodajmo, kako je Cristiano Ronaldo i dalje izvan stroja zbog koronavirusa.

U ranije odigranom susretu Napoli je na gostovanju pobijedio Benevento sa 2-1 nakon što je gubio na poluvremenu.

Benevento je poveo u 31. minuti golom Roberta Insignea, a izjednačio je u 60. minuti njegov stariji brat i kapetan Napolija Lorenzo. U 68. je pobjedu gostima donio Andrea Petagna.

U prvom nedjeljnom susretu Cagliari je pobijedio Crotone sa 4-2. Zanimljivo, čak pet golova je palo u prvom dijelu, a samo jedan u nastavku. Gosti su poveli 1-0, imali su i 2-2, no domaćin je na koncu ipak slavio.

Strijelci za Cagliari bili su Lykogiannis (25), Simeone (35), Sottil (45) i Pedro (84), a za goste, koji su od 48. igrali s igračem manje nakon što je isključen Luca Cigarini, zabili su Messias (21) i Molina (43). Mark Rog je odigrao cijeli susret za Cagliari.

Fiorentina je pobijedila Udinese sa 3-2. Gaetano Castrovilli (11, 51) i Nikola Milenković (21) zabili su za “Viole”, a Stefano Okaka (43, 86) za goste.

Parma i Spezija su odigrali 2-2. Bila je to utakmica u kojoj je Spezija vodila 2-0 i još tri puta gađala okvir suparničkog gola, no Parma je uspjela izboriti remi golom Juraja Kucke iz jedanaesterca u drugoj minuti nadoknade.

U posljednjem susretu ovoga kola u ponedjeljak se sastaju Milan i Roma.

Na ljestvici vodi Milan sa 12 bodova ispred Napolija i Sassuola koji imaju po 11 bodova. Juventus je peti s devet bodova.

REZULTATI:
Fiorentina – Udinese 3-2 (Castrovilli 11, 51, Milenković 21 / Okaka 43, 86)
Juventus – Verona 1-1 (Kukuševski 77 / Favilli 60)
Cagliari – Crotone 4-2 (Lykogiannis 25, Simeone 35, Sottil 45, Pedro 84 / Messias 21, S. Molina 43)
Benevento – Napoli 1-2 (R.Insigne 31 / L.Insigne 60, Petagna 68)
Parma – Spezia 2-2 (Gagliolo 34, Kucka 90+2-11m / Chabot 28, Agudelo 31)
U petak:
Sassuolo – Torino 3-3 (Đuričić 71, Chiriches 84, Caputo 85 / Linetty 33, Belotti 77, Lukić 79)

U subotu:
Atalanta – Sampdoria 1-3 (Zapata 80-11m / Quagliarella 13, Thorsby 59, Jankto 90+2)
Genoa – Inter 0-2 (Lukaku 64, D’Ambrosio 78)
Lazio – Bologna 2-1 (Alberto 54, Immobile 76 / De Silvestri 90+1)