Vaterpolisti riječkog Primorja EB plasirali su se u četvrtfinale LEN Euro kupa pobijedivši Dinamo Tbilisi sa 20-15 (6-4, 3-3, 6-3, 5-5) u uzvratnoj utakmici osmine finala odigranoj u subotu u glavnom gradu Gruzije.

Riječani su u prvoj utakmici, odigranoj prije 15 dana na bazenu Kantrida, pobijedili s minimalnih 8-7.

U napadački efikasnoj utakmici momčad Igora Hinića je samo jednom bila u rezultatskom zaostatku, pri vodstvu domaće momčadi 3-2 u prvoj četvrtini. Riječani su s dva gola u zadnjih 40 sekundi prve četvrtine prvi put na dvoboju došli do dva pogotka prednosti i više nisu dopustili Dinamu da se približi.

Štoviše, u trećoj četvrtini su tu prednost povećali na pet golova razlike (15-10), a do najveće prednosti su došli u 27. minuti, kad je bilo +7 (18-11) za Primorje.

Strijelce riječke momčadi predvodio je Nizozemac Kas Te Riele s pet pogodaka, a po četiri su postigli Tin Brubnjak i Darko Brguljan.

Za Dinamo su po triput mrežu zatresli Besarion Ahvlediani, Veljko Tankosić i Stefan Pješivac.

Od 20.30 sati uzvratnu utakmicu osmine finala LEN Euro kupa odigrat će i vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja koji gostuju u Budimpešti kod Vasasa. U prvoj utakmici, odigranoj u Gružu, Jug je pobijedio s minimalnih 12-11.