Vaterpolisti splitskog Jadrana izgubili su od domaće Ortigije sa 7-11 (2-1, 0-2, 2-3, 3-5) i tako doživjeli prvi poraz u svom trećem nastupu na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvaka koji se održava u talijanskoj Siracusi.

Dva pogotka za Jadran postigao je Rino Burić, a po jednom su strijelci bili Marinić Kragić, Butić, Milardović, Šetka i Dužević. Najbolji strijelac utakmice bio je domaći igrač Valentino Gallo sa pet pogodaka.

U prvom poluvremenu utakmice izabranici Mile Smodlake mogli su ostvariti prednost, ali do nje nisu stigli prvenstveno zahvaljujući lošoj igri s igračem više. U šest takvih situacija Splićani su ostali bez pogotka. Unatoč tome, Jadran je nakon prve četvrtine vodio sa 2-1 golovima Jerka Marinića Kragića i Antonija Duževića.

Kroz cijelu drugu četvrtinu Splićani nisu uspjeli svladati proslavljenog 41-godišnjeg vratara Stefana Tempestija i samo zahvaljujući svom odlično raspoloženom čuvaru mreže Luki Podrugu nisu upali u veći rezultatski zaostatak. Domaća momčad je na poluvremenu vodila sa 3-2.

Ipak, kako je utakmica odmicala, tako je do izražaja došla fizička potrošenost Jadranaša, kojima je to bio drugi ulazak u bazen u razmaku od šest sati, dok je Talijanima to bio jedini nastup u četvrtak, što je bila velika prednost za domaćina turnira na Siciliji.

Splićani su bili u utakmici još početkom posljednje četvrtine, kad su pogotkom Rine Burića smanjili zaostatak na 5-6. Međutim, Talijani s dva uzastopna pogotka dolaze do prednosti 8-5 na pet i pol minuta prije kraja, a pobjednik je odlučen kad je Valentino Gallo postigao svoj peti pogodak za konačnih 11-7, nešto manje od dvije minute prije posljednjeg zvuka sirene.

Splićani su u jutarnjem programu pobijedili bukureštansku Steauu sa 14-12, ali su porazom od Oritgije vjerojatno ostali bez izgleda za osvajanje prvog mjesta koje vodi u meč za plasman u Ligu prvaka. Iz tri utakmice Splićani su sakupili šest bodova koliko ih ima i Ortigia, ali iz dva nastupa. Talijani bi u petak pobjedom nad Barcelonom mogli osigurati prvo mjesto.

Splićani će u petak imati slobodan dan, a u subotu (14 sati) će igrati protiv Barcelone.