U susretu 34. kola SuperSport HNL-a Varaždin je pred 1.600 gledatelja pobijedio Rijeku sa 2-0 osvojivši važna tri boda u borbi za plasman u Europu.

Golove za pobjedu domaćina zabili su Niko Domjanić (47) i Tonio Teklić (58).

Varaždinci su se ovom pobjedom približili na samo bod zaostatka Osijeku koji se nalazi na četvrtom mjestu, posljednjem koje garantira igranje u pretkolima UEFA-ine Konferencijske lige iduće sezone. Isti broj bodova kao Varaždin ima Istra 1961.

Rijeka je bolje otvorila susret, odmah je pritisnula domaćina i u prvih 10 minuta imala je tri kornera, no nije to uspjela kapitalizirati.

Domaćin je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 20. minuti kada je Fran Brodić pobjegao po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor, međutim gostujuća obrana je očistila loptu. Brodić je u glavnoj ulozi bio i u 30. minuti, sjajno je opalio sa 20-tak metara, no Nediljko Labrović je odlično reagirao.

U 40. minuti odlično je pucao i Niko Janković, međutim domaći vratar Oliver Zelenika je skrenuo loptu u gredu.

Domaćin je poveo u 47. minuti. Tek što je ušao u igru, Jozo Stanić je ubacio s desne strane, a Niko Domjanića glavom matirao Labrovića. U 57. minuti Varaždinci su povećali prednost. Marin Pilj je sjajno probio suparničku obranu ubacivši pred vrata gdje je Tonio Teklić fantastično u padu, volejem pogodio za 2-0.

Najbolju priliku za povratak u meč Rijeka je imala u 87. minuti, no Matija Frigan je pucao preko gola.

U posljednjem susretu ovoga kola večeras se sastaju Dinamo i Šibenik.

“Modri” vode na ljestvici s nedostižna 72 boda. Hajduk ima 65, Rijeka 48, Osijek 46, a Varaždin i Istra 1961 po 45 bodova.