Hrvatska brzoklizačica Valentina Aščić osvojila je 18. mjesto u disciplini 500 metara na Svjetskom prvenstvu u brzom klizanju na kratke staze u Rotterdamu.

Na SP-u u Roterdamu nastupilo je 169 klizača iz 37 zemalja među kojima i četvero hrvatskih predstavnika.

Najbolji rezultat ostvarila je olimpijka Valentina Aščić plasmanom u četvrtfinale i osvajanjem 18. mjesta u disciplini 500m. U istoj disciplini Katarina Burić je zauzela 28. poziciju.

U konkurenciji seniora Ivan Martinić zauzeo je 41. mjesto na 1000m, a Martin Kolenc 47. na 500m.

Najbolji su bili kineski klizači osvojivši četiri zlata, a najuspješniji natjecatelj bio je Lin Xiaojun osvojivši zlata na 500m, štafeti 5.000m, te mješovitoj štafeti 2.000m.

Kanađani su ovojili četiri medalje pri čemu dva zlata, dok su Amerikanci osvojili šest zlata pr čemu jedno zlato, dva srebra i tri bronce.

Svjetskim prvenstvom završila je sezona natjecanja za seniore, a naše juniore očekuje još završno natjecanje Alpe Adria Trophy serije koje se će se održati u travnju u Celju.