U susretu 35. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio Troyes sa 4-0 probivši se na petu poziciju koja osigurava nastup u Europi.

Golove za domaćine zabili su Arthur Theate (15), Benjamin Bourigeaud (66) i Karl Toko Ekambi (71, 74). Za Rennes je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes je ovom pobjedom stigao do 59 bodova skočivši na peto mjesto koje osigurava kvalifikacije za Konferencijsku ligu, no Lille koji ima isti broj bodova, ima i susret manje.

Važne bodove, ali u borbi za prvoligaško spas, osvojio je Brest 1-0 pobjedom protv Auxerrea.

Pogodak odluke zabio je Leremy Le Douaron u 70. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Clermont je pred svojim navijačima pobijedio Lyon sa 2-1.

Time je Clermont nastavio s pozitivnim ligaškim nizom, u posljednjih sedam utakmica je upisao šest pobjeda i jedan remi. Isto tako, Clermont se podignuo na ljestvici, došao je na osmo mjesto, odmah iza nedjeljnog suparnika Lyona.

Lyon je poveo golom Lacazettea koji je odlično reagirao u 22. minuti, no gosti su se kratko veselili, a samo tri minute kasnije Kyei je pogodio s bijele točke za 1-1.

Grejohn Kyei je bio domaći junak jer je u 65. minuti postigao još jedan, ovaj put pobjednički pogodak za 2-1.

Gosti su mogli uzeti barem bod u ovom susretu, ali je u 96. minuti traljavo jedanaesterac izveo Lacazette te je njegov udarac obranio domaći vratar Diaw i time sačuvao Clermontu pobjedu.

Hrvatski stoper Dejan Lovren počeo je utakmicu za Lyon, ali je igru napustio u 44. minuti zbog ozljede lijevog koljena.

U nastavku se još sastaju Toulouse – Nantes, Monaco – Lille i Marseille – Angers.

Na ljestvici vodi PSG sa 81 bodom ispred Lensa koji ima 75 i Marseillea sa 70 bodova i susretom manje.