Nogometaši Barcelone su u 18. kolu španjolske Primere u gostima kod Granade slavili sa 4-0, a po dva pogotka su postigli Antoine Griezmann (12, 63) i Lionel Messi (35, 42). Pritom treba izdvojiti pogodak Messija za 3-0 u 42. minuti kada je iz slobodnog udarca pucao ispod živog zida.

Sevilla je u subotu na domaćem terenu svladala Real Sociedad sa 3-2, a junak susreta bio je marokanski napadač Youssef En-Nesyri, koji je postigao sva tri pogotka za domaćine (4, 7, 46).

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić igrao je do 85. minute za Sevillu, a u 21. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom bio neprecizan.

Real Sociedad je do prvog pogotka došao zahvaljujući autogolu Sevillinog braniča Diega Carlosa (5), a drugi pogodak zabio je Alexander Isak (14).

Utakmica između Atletico Madrida i Athletic Bilbaa, koja je u subotu trebala biti odigrana na madridskom stadionu Metropolitano, odgođena je jer nogometaši iz Baskije nisu mogli sletjeti u španjolsku prijestolnicu zbog snježnog nevremena.

U subotu se još sastaju Osasuna i Real Madrid.