U susretu 15. kola košarkaškog prventva Hrvatske Split je na gostovanju pobijedio Dinamo Zagreb sa 82-66 upisavši 13. pobjedu, dok je Dinamo upisao peti poraz.

Bila je to deveta uzastona pobjeda Splita u “Favbet Premijer ligi”, te 13. pobjeda u 15 susreta u svim natjecanjima.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu, poveo je 4-0, pa 7-1, imao je i 14-9, no uslijedila je 8-0 serija “žutih” za 17-14 na koncu prve četvrtine. U nastavku susreta Split više nije ispuštao prednost.

Gosti su na poluvremenu vodili sa 45-29, u nekoliko navrata su imali i 20 razlike, pa je Slaven Rimac pružio priliku i igračima koji su do sada manje igrali. Na kraju su gosti pobijedili sa 82-66.

Split su do pobjede predvodili Jerod Shannon Shorter sa 20 koševa i Toni Perković sa 16 koševa i šest skokova. Kod domaćina najefikasniji su bili Mislav Brzoja sa 19 koševa, te Filip Kraljević sa 10 koševa i šest skokova.

Na vrhu ljestvice je Zadar sa 14 pobjeda i jednim porazom, Split je na 13-2, Cibona je treća (12-2), a Dinamo drži četvrto mjesto sa skorom (10-5).