Britanci Lewis Hamilton i George Russell, obojica u Mercedesu, ostvarili su najbrža vremena u petak na prvom slobodnom treningu za VN Abu Dhabija, 22. i posljednje runde Svjetskog prvenstva Formule 1.

Njih su dvojica prošli tjedan bili drugi odnosno prvi na VN Brazila.

Charles Leclerc (Ferrari) bio je treći, a slijede ga Sergio Pérez (Red Bull)  i Liam ​​Lawson, rezervni vozač Red Bulla koji je zamijenio svjetskog prvaka Maxa Verstappena na ovom testu.

Verstappen je već osigurao naslov svjetskog prvaka, a Leclerc i Pérez su izjednačeni sa 290 bodova i natjecat će se za drugo mjesto na svijetu.

Hamilton, kojem će Abu Dhabi biti 200. Grand Prix s Mercedesom, čime je prestigao Michaela Schumachera koji ih je odvozio 180 s Ferrarijem, cilja na prvu pobjedu u ovoj godini.