Bivši senegalski nogometni reprezentativac Papa Bouba Diop (42) umro je u nedjelju nakon duge i teške bolesti, objavila je Međunarodna nogometna federacija (FIFA).

Diop će ostati upamćen kao strijelac prvog gola na svjetskom prvenstvu 2002. godine u senzacionalnoj pobjedi Senegala protiv tadašnjih svjetskih prvaka Francuza sa 1-0.

“Tricolori” su doputovali u Japan i Južnu Koreju kao svjetski prvci, međutim na otvaranju World Cupa izgubili su od Senegala sa 0-1.

“Jednom heroj Svjetskog prvenstva, uvijek heroj Svjetskog prvenstv,” napisala je FIFA.

Senegal je prošao u osminu finala zajedno s Urugvajem, dok se Francuska oprostila od natjecanja već u prvom krugu. Senegal je na koncu dogurao do četvrtfinala u kojem je izgubio od Turske sa 0-1,

Diop je za reprezentaciju sakupio 63 nastupa postigavši 11 golova.

Tijekom karijere je 10 godina igrao u Engleskoj za Fulham, Portsmouth, West ham i Birmingham City, a nosio je i dres Grasshoppersa, Lensa i atenskog AEK-a.