Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca obilježava se 8. svibnja, u znak počasti osnivaču Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Henryju Dunantu, koji je rođen na taj dan 1828. u Hrvatskoj tim danom započinje obilježavanje Tjedan Crvenoga križa koji traje do 15. svibnja.
Gradsko društvo Crvenog križa Vrbovec ove dane obilježava radno, s brojnim aktivnostima.

– Svjetski dan obilježili smo izradom pita od jabuka za naše korisnike dostave obroka, u suradnji sa ženama okupljenih oko Udruge umirovljenika općine Gradec.

Održali smo važan sastanak s predstavnicima udruga umirovljenika, invalida i drugih koji okupljaju osobe starije od 65 godina kako bi ih informirali o namjeri pripreme i prijave novog projekta na poziv ESF+ ” Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za provedbu programa aktivnog starenja” – rekla je ravnateljica GDCK-a Vrbovec Jelena Mucko.

Iz Crvenog križa ističu da se pripremaju za drugu redovnu akciju dobrovoljnog darivanja krvi koja će se održati od 12.-14.svibnja u Vrbovcu, a 15. svibnja u Dubravi.

Whatsapp Slika 2025 05 09 U 08.51.39 E87cd070 Whatsapp Slika 2025 05 09 U 08.51.39 720f9a9f