Na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća Grada Križevaca potpredsjednik križevačkog predstavničkog tijela Mato Devčić imao je pitao za gradonačelnika vezano oko vodne problematike.

-Nakon sastanka u Glogovnici gradonačelnik bi mogao informirati Gradsko vijeće o tom događanju. Imate li uskoro sastanak u Hrvatskim vodama? – pitao je vijećnik.

Vijećnik Stjepan Peršin (HDZ) također je istaknuo vodnu problematiku. -Apatovec, Gornja i Donja Glogovnica, Ivanec Križevački, Marinovec, Jaračni do Svete Helene je aktualan potez, ali potez prema Kloštru Vojakovačkom je isto bitan – kazao je Peršin.

Križevački gradonačelnik Mario Rajn napomenuo je kako je bilo riječi o aglomeraciji. – Projekti koji se tamo odvijaju su financirani na način da Hrvatske vode osiguravaju 80 posto sredstava, a 20 posto gradski proračun. Završetak je e-savjetovanja za nabavku u grupi radova na mreži. U sljedećim tjednima i mjesecima bi mogli to dočarati. Nakon faze ugovaranja može se prezentirati javnosti – rekao je Rajn i osvrnuo se na na Glogovnicu.

-Dvije su grupe radova, jednu izvodi Grad-Kom od vodospreme Glogovnice do Jarčana, a drugu izvodi tvrtka iz Ogulina na dionici Jarčani-Apatovec. To je ugovoreno i to se radi. Financiranje je dogovoreno, a Hrvatskim vodama slijedi jedan vid rebalansa. Očekuje se pad prihoda. Apelirano je i na Grad da izađemo u susret koliko god možemo. Mi smo rekli da ćemo to svakako napraviti i radovi teku.

Ovaj dio ugovora Grad-Kom. Riječ  je o okvirnom sporazumu koji je potpisan na višegodišnje razdoblje i doslovce koliko osiguramo sredstava toliko možemo konzumirati dozvola. To bi uključivalo vodoopskrbu u Križevačkom Ivancu. Dobio sam e-mail s pozivom za sastanak u Hrvatskim vodama, no moram se ispričati jer nisam te dane dostupan, ali otići će netko iz Gradske uprave – rekao je Rajn i osvrnuo se na Kloštar Vojakovački.

-Projektiramo crpnu stanicu, moramo riješiti imovinsko-pravne odnose, jer su nam obje parcele u vlasništvu ugašenog Fonda za razvoj i zapošljavanje. Vjerujem da ćemo to riješiti u narednim tjednima i osigurati sredstva za izgradnju – kazao je.