Zajednica športskih udruga, pod pokroviteljstvom Grada Križevaca, a u okviru Programa rada za 2022. godinu organizira tradicionalnu 25. Utrku ulicama grada „KTC“ i Sportskih igara mladih „Dan sporta-Telemach“ u povodu Dana grada Križevaca.

Natjecanja će se održati 6. Svibnja (petak), a sudjelovat će učenici i učenice osnovnih i srednjih škola s područja grada Križevaca, općina Sv. Ivan Žabno, Sv. Petar Orehovec, Gornja Rijeka i Kalnik, polaznici-predškolci iz dječjih vrtića.

U ovu sportsku priredbu bit će uključeni i učenici Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju, a sudjelovati će u utrkama učenika osnovnih škola.

U sklopu utrke održati će se i kvalifikacijske utrke Sportskih igra mladih na 60 metara za učenice i učenike nižih razreda osnovnih škola, 1.-2.razredi / 3.-4.razredi i to 2011./2013. godište, te finalne utakmice graničara (broj prijava nije ograničen – prijave kod Nataše Marković)

25. Utrka ulicama grada KTC i Sportske igre mladih „Dan sporta-Telemach“ održat će se na Trgu J.J.Strossmayera, A Utrka će se odvijati prema slijedećem rasporedu i satnici natjecanja:

15:00- 15.15 Okupljanje na trgu J.J.Strossmayera
15.15 Svečano otvorenje

SATNICA DISCIPLINA ŠKOLE UZRAST

15:40 150 m dječji vrtići predškolci – djevojčice
15:45 150 m dječji vrtići predškolci – dječaci
15:50 150 m Centar za odgoj. obr. i rehabilitaciju
15:55 Proglašenje pobjednika i podjela medalja po kategorijama

SATNICA DISCIPLINA ŠKOLE UZRAST

16:00 300 m djevojčice – OŠ I i II razred
16:05 300 m dječaci – OŠ I i II razred
16:10 400 m djevojčice – OŠ III i IV razred
16:15 400 m dječaci – OŠ III i IV razred
16:20 Proglašenje pobjednika i podjela medalja po kategorijama
16:30 600 m djevojčice – OŠ V i VI razred
16:35 800 m dječaci – OŠ V i VI razred
16:40 800 m djevojčice – OŠ VII i VIII razred
16:50 1000 m dječaci – OŠ VII i VIII razred
17:00 Proglašenje pobjednika i podjela medalja po kategorijama
Proglašenje pobjednika u kategoriji osnovnih škola
17:10 800 m djevojke – SŠ III i IV razred
17:15 1000 m mladići – SŠ III i IV razred
17:25 800 m djevojke – SŠ I i II razred
17:30 1000 m mladići – SŠ I i II razred
17:40 Proglašenje pobjednika i podjela medalja po kategorijama
Proglašenje pobjednika u kategoriji srednjih škola
16:30 Sportske igre mladih – Graničar-finalne utakmice 2011./2013. godište
17:45 – 18:45 Sportske igre mladih – Atletika – utrke učenica i učenika 2011./2013. godište
na 60 metara

19:00 800 m – Humanitarna utrka – građani rekreativci

„Hodaj, trči, vozi za Maslačak“ – startnina 20 kuna
– donacija za pomoć u radu udruge Maslačak
19:15 Proglašenje pobjednika Sportske igre mladih – Graničar i Atletika
19:30 Proglašenje pobjednika Humanitarne utrke
19:45 Završetak programa

Zatvaranje prometa bit će u vremenu 10.00 – 21.00 sati