Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija pobijedila je San Marino sa čak 10-0 u susretu skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine probivši se na drugo mjesto na ljestvici.

Mladi “Vatreni” očekivano su stigli do pobjede protiv San Marina koji je izgubio svih osam utakmica uz razliku pogodaka 0-40. Bilo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti odabranici izbornika Igora Bišćana.

Hrvatska je na poluvremenu vodila sa 5-0, a potom u nastavku zabila još pet golova. Najbolji igrač utakmice bio je Ivanušec koji je zabio tri gola (40, 44, 73), te upisao i dvije asistencije. Dva gola je zabio Nejašmić (52, 56), a među strijelce su se upisali i Kulenović (2), Majer (23), Špikić (34), Vizinger (78) i Gvardiol (81).

U drugom susretu iz skupine Litva je iznenađujuće pobijedila Grčku sa 2-0 i tako pomogla našoj reprezentaciji. Pobjedu domaćinu donijeli su Čyžas (17) i Megelaitis (66).

Hrvatsku u utorak očekuje gostovanje upravo protiv Grčke koja je početkom rujna u Važadinu izgubila sa 0-5. Novom pobjedom hrvatska vrsta bi možda i osigurala drugo mjesto u skupini, te nastavila lov za liderom Češkom.

Hrvatska reprezentacija se trenutačno nalazi na drugom mjestu skupine sa 13 bodova, dva manje od Češke. Grčka na trećem mjestu također, ima 13 bodova, dok Škotska ima 11 bodova i susret manje. Litva je peta sa sedam bodova, a San Marino je na začelju bez bodova.

Plasman na EP izborit će pobjednik skupine, te pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija iz devet skupina.

REZULTATI:
HRVATSKA – San Marino 10-0 (Kulenović 2, Majer 23, Špikić 34, Ivanušec 40, 44, 73, Nejašmić 52, 56, Vizinger 78, Gvardiol 81)
Litva – Grčka 2-0 (Čyžas 17, Megelaitis 66)