Hrvatski rukometaši nastavili su pobjednički niz na svjetskom prvenstvu. Danas su imali najlakšu zadaću u ogledu s Bahreinom i naravno da je izbornik Lino Červar odmarao stožerne igrače uoči sutrašnje borbe za prvo mjesto u skupini sa Španjolcima. Deset pogodaka viška na poluvremenu, 19:9. Rukometno “nebo” i “zemlja”. Europski, hrvatski rukomet je za “koplje” iznad bliskoistočnog.

Na vratima, umjesto odličnog Šege, odličan “Stivi” Stevanović. Osam obrana u prvom dijelu. Štrlek je zabio 5 (1 z sedmerca), Vida s krila 4, Kozina s crte 3, Bičanić izvana 3, Vranković 3, jedan i “cepelinom” nakon dodavanja Štrleka, a Cindrić je pridodao jedan pogodak u prvom poluvremenu. Njega je Lino, također, brzo “povukao”. Nije ga bilo u prethodne dvije utakmice zbog lakše ozljede, a trebat će, svakako, u nastavku natjecanja i nadmetanjima s momčadima “sebi ravnima”, poput Španjolske, Francuske i Njemačke.

U nastavku utakmice bili smo milosrdni, milostivi i opušteni. Čak je i Červar igračima u timeoutu rekao “nema podcjenjivanja, sami sebe podcijenjujete.”. Naposljetku, 32:20, a čak desetak minuta nismo postigli pogotka u drugom poluvremenu. No, koga briga za to. Igrali smo “bahreinski” s Bahreinom. Igrač utakmice Manuel Štrlek s 11 pogodaka, premda je u drugom dijelu zapucao dva sedmerca.

Stevanović je zabilježio 13 obrana i postigao 1 pogodak i obranio jedan sedmerac. Kozina je zabio 3, Bičanić 5, Cindrić 1, Vranković 5, Vida 5, Mandić 1 pogodak iz sedmerca. Sutra navečer pravi ispit s “Furijom”.