Plasman hrvatske ženske rukometne reprezentacije u polufinale Europskog prvenstva u Danskoj jedno je od najvećih iznenađenja u povijesti europskih smotri.

Naime, Hrvatska je na zadnja dva Europska prvenstva osvajala posljednja, ali stigla je sjajna generacija koja se svim srcem bori za boje Hrvatske.

Prije početka utakmice sjajno je bilo vidjeti djevojke koje su povikale “Sve za jednu, jedna za sve”, a prvi pogodak u polufinalu zabila je Larissa Kalaus. Odlično brani Tea Pijević, u 8. minuti Hrvatska vodi 3:2. Dvije minute isključenja i neiskorištene prigode iskoristile su francuske rukometašice i u 14. minuti rezultat je 3:7. Izbornik Nenad Šoštarić zatražio je minutu odmora.

U 18. minuti Francuska vodi 11:3, Hrvatska deset minuta bez pogotka. U 19. minuti napokon gol, 11:4. Hrvatska i dalje ima problema s realizacijom, tri puta naše djevojke tresu vratnice. Francuska u 26. minuti vodi 13:4, a na poluvrijeme se odlazi rezultatom 15:5.

U drugom poluvremenu puno bolja Hrvatska i nakon sedam minuta igre rezultat je smanjen na 17:10. Igra se gol za gol i u 40. minuti semafor pokazuje 19:12. Uslijedila je francuska serija i opet imaju +10. U 45. minuti je 23:13, a četiri minute kasnije i 24:13.

Osam minuta do kraja Francuska vodi 26:15, a u završnih pet minuta igre ušlo se s rezultatom 27:17. Utakmica je na kraju završila pobjedom francuskih rukometašica 30:19, a Hrvatska čeka u borbi za broncu poraženog iz utakmice Norveška – Danska.