Fantastičnu utakmicu i možda i susret sezone su u posljednjem susretu dana odigrali Houston Rocketsi i Dallas Mavericksi, piše sportnet.hr.

Čak 160 poena je palo u prvom poluvremenu koje su Mavsi završili s 10 poena prednosti za 85:75. To je najviše u posljednjih 20 godina u prvom poluvremenu.

Mavsi su i nakon treće dionice zadržali prednost, pa i podigli na 11 poena prednosti, a u posljednjoj su minuti vodili sedam poena prednosti nakon trice Maxija Klebera za 138:131. No, krenuli su tad Robert Covington i James Harden koji rade 8:1 uz Covingtonov ubačaj za produžetak i 139:139.

U derbiju Istoka su zapravo vrlo uvjerljivi bili Milwaukee Bucksi protiv Boston Celticsa iako je završnica bila gusta. Bucksi su odigrali fantastično prvo poluvrijeme pa su imali i do 15 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali su krajem prvog dijela Gordon Hayward i Brad Wanamaker serijom sveli zaostatak na relativno dobru situaciju.

Antetokounmpo je opet bio fantastičan s 36 poena, 15 skokova i sedam dodavanja.

Vrlo uvjerljivu utakmicu sa sjajnim početkom i sigurnim završetkom su odigrali San Antonio Spursi kojima su Sacramento Kingsi pokušali zadati velike probleme i zamalo su uspjeli. Prednost u prvoj dionici je išla i do 16 poena prednosti, ali su Spursi sve prosuli u drugoj četvrtini.

Orlando Magic je u prvom susretu programa u petak upisao glatku pobjedu protiv Brooklyn Netsa sa 128:118. Deset razlike još je i prihvatljiv poraz za Netse koji su gubili daleko uvjerljivije.

Portland Trail Blazersi upisali su vrlo važnu pobjedu u borbi za doigravanje. Svladali su Memphis Grizzliese u produžetku sa 140:135. Imali su dobar ulazak u utakmicu, u tome je pomogao i Mario Hezonja koji je brzo ubacio svojih osam poena i na poluvremenu su imali prednost 68:60. Jedan od razloga zaostatka Memphisa je i u lošem startu Ja Moranta koji se probudio tek u drugom dijelu.

Phoenix Sunsi dobro su krenuli u Orlandu i upisali su pobjedu protiv oslabljenih Washington Wizardsa. Nakon ozljede u trening susretu, Dario Šarić se oporavio i odigrao dobru utakmicu.

Orlando Magic – Brooklyn Nets 128:118
Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 140:135 (124:124)
Washington Wizards – Phoenix Suns 112:125