Nogometaši Villarreala uvjerljivom su 3-0 pobjedom na gostovanju u Valladolidu započeli novu sezonu u španjolskoj LaLigi.

Suparnik Hajduka u doigravanju za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige prvi je pogodak postigao u 49. minuti, a strijelac je bio Senegalac Nicolas Jackson.

Pobjedu gostiju s dva je pogotka potvrdio Alex Baena. U 81. minuti je pogodio s ruba kaznenog prostora za 2-0 na asistenciju Samuela Chukwuezea, a u 90. minuti se sam izborio za prostor i sjajnim udarcem sa 20-ak metara po drugi put pogodio mrežu domaće momčadi.

Ovaj je 21-godišnji vezni igrač prošlu sezonu proveo na posudbi u drugoligašu Gironi, a Unai Emery ga je ove godine zadržao u kadru i pogodio njegovim uvođenjem u 63. minuti.

Nogometaši Celte Vigo i Espanyol odigrali su 2-2 u prvoj utakmici subotnjeg programa. Na kraju prvog poluvremena, u drugoj minuti dodatka, Iago Aspas je donio vodstvo Celti. Goncalo Paciencia je u 63. minuti udvostručio prednost domaće momčadi i tad se činilo da će sva tri boda ostati u Vigu.

No, u 72. minuti je Exposito uspio smanjiti zaostatak Espanyola, da bi u sedmoj minuti sučevog dodatka Joselu izjednačio na 2-2 iz kaznenog udarca koji je dosuđen uz pomoć VAR tehnologije.