U posljednjoj utakmici 36. kola španjolske LaLige Osasuna je u Pamploni svladala Athletic Bilbao s 2-0, a vodeći pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Stasiti napadač se u 50. minuti visoko vinuo u zrak i nakon ubačaja Moncayole glavom poslao loptu pod gredu. Gostujući vratar Agirrezabala pokušao je obraniti, ali je samo uspio loptu gurnuti prema gornjem desnom kutu svog gola. Bio je to šesti Budimirov pogodak u ovoj sezoni španjolskog prvenstva u kojem je imao 30 nastupa. Hrvatski napadač igrao je do 79. minute.

Pobjedu Osasune potvrdio je u 77. minuti Lucas Torro.

Momčad iz Pamplone je sa 50 bodova skočila na osmo mjesto i bodovno se izjednačila s Athleticom koji je zbog bolje gol-razlike na sedmoj poziciji. Dva kola prije kraja za sedmo mjesto koje donosi nastup u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, konkuriraju još Girona i Sevilla koje imaju po 49 bodova, s time da Andalužani mogu i do Lige prvaka osvoje li Europsku ligu.

Španjolska – 36. kolo
Mallorca – Valencia 1-0 (Muriqi 64)
Osasuna – Athletic 2-0 (Budimir 50, Torro 77)

Odigrano u utorak i srijedu:
Betis – Getafe 0-1 (Alderete 68)
Espanyol – Atletico 3-3 (Montes 64, Joselu 76-ag, Vinicius Souza 79 / Saul 21, Griezmann 44, Carrasco 46)
Elche – Sevilla 1-1 (Tete Morente 25 / Lamela 10)
Villarreal – Cadiz 2-0 (Jackson 20, 45+2)
Real M. – Rayo V. 2-1 (Benzema 31, Rodrygo 89 / Raul de Tomas 84)
Celta – Girona 1-1 (Carles Perez 42 / Stuani 59-11m)
Real S. – Almeria 1-0 (Kubo 45+4)
Valladolid – Barcelona 3-1 (Christensen 2-ag, Larin 22-11m, Plata 73 / Lewandowski 84)