Danska – Brazil i Španjolska – Njemačka u utorak će se boriti za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva rukometašica u Španjolskoj, gdje je hrvatska reprezentacija porazom od Austrije (23-27) završila natjecanje na četvrtom mjestu u skupini 4 drugog kruga natjecanja.

U posljednjem kolu te skupine Španjolska je u utakmici za prvo mjesto svladala Brazil sa 27-24 i tako izborila pravo da se u četvrtfinalu koje je na rasporedu utorak u Granollersu bori za polufinale protiv Njemačke, drugoplasirane reprezentacije u skupini 3.

Njemice su u nedjelju doživjele težak poraz u sudaru s reprezentacijom Danske koja je slavila sa 32-16.

U ponedjeljak ćemo doznati i preostala dva para. U skupini 1 utakmicu za prvo mjesto igrat će Francuska i Rusija. Bit će to repriza olimpijskog finala iz Tokija, gdje su slavile Francuskinje, a u ponedjeljak im je dovoljan i bod da završe na prvom mjestu u skupini.

U skupini 2 nekoliko je mogućih raspleta, a za prva dva mjesta konkuriraju Norveška, Nizozemska i Švedska. Pobjednik dvoboja Nizozemska – Norveška ima zajamčeno prvo mjesto, a poražena reprezentacija će ostati bez četvrtfinala, ako Švedska svlada Rumunjsku.