U dvoboju 1. kola F skupine Svjetskog prvenstva hrvatski nogometaši su u Al Khoru  odigrali bez golova, 0-0, protiv Maroka.

Hrvatska nije uspjela slomiti vrlo organizirane i disciplinirane Marokance na startu Mundijala, a i ono malo prilika što su dopustili Afrikanci, propušteno je vrlo jalovom igrom u napadu.

Hrvatska nije uspjela ponoviti uspjehe iz SP 1998 i 2018, kada su Vatrene pobjede na startu natjecanja odvele do bronce, odnosno srebra. Dojam je da je Hrvatska ušla u dvoboj s previše respekta prema Marokancima, koji su se u nekim trenucima sami nudili, te da je ofenzivnija postava od samog poočetka mogla polučiti trijumf.  S premalo igrača je Hrvatska dolazila u suparnički prostor i to, zajedno s ne baš raspoloženim Lukom Modrićem, nije bilo dovoljno za pobjedu, već smao za remi.

Marokanci su započeli dvoboj puno nervoznije, načinili su u samom početku tri velike pogreške pred svojim kaznenim prostorom, no to nije urodilo izgledom prilikom za hrvatske napadače.

U 13. minuti prvi udarac na utakmici uputio je Hakimi, no prelagano za Livakovića, a uzvratio je u 17. minuti Perišić dalekometnim pokušajem preko grede.

Utakmica je potom otišla u obostrano spori ritam, s vrlo malo rizika, isprekidanog s mnogo prekršaja. U 46. minuti uslijedio je prva veća šansa i udarac u okvir vrata. Sosa je dodao u sredinu, a Vlašić uputio udarac kojeg je zaustavio marokanski vratar, da bi u nastavku akcije lopta pogodila u ruku Amarata, no bez reakcije argentinskog suca. U zadnjim sekundama prvog dijela sjajnu priliku imao je Modrić, ali je njegov šut završio iznad grede.

U prvom poluvremenu je Hrvatska imala 59 posto posjeda lopte, ali je kod izabranika Zlatka Dalića bilo i previše opreza, a premalo rizika.

U drugom dijelu je Vlašića zamijenio Pašalić, a drugi dio je kasnio jer su svi igrači i sudac čekali punu minutu da se iz svlačionice marokanski veznjak Amrabat.

U 52. minuti nakon kornera iz gužve blokiran je pokušaj Lovrena, a 65. minuti Livaković brani bombu Hakimija s 25 metara. Hrvatska je imala inicijativu, ali su Vatreni bili posve nemoćni u napadu.

Kasnije u ovoj skupini igraju Belgija i Kanada.

U drugom kolu, u nedjelju 27. studenoga u 17 sati, Hrvatska igra s Kanadom.

HRVATSKA – MAROKO 0-0

Pred 60.000 gledatelja na stadionu Al Bayt sudio je Argentinac Rapallini.

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić (Majer, 79)- Vlašić (Pašalić, 46), Kramarić (Livaja, 71), Perišić (Oršić, 90)

MAROKO: Bounou – Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui (Attiat-Allal, 60)- Ounahi (Sabiri, 80), Amrabat, Amallah – Ziyech, En Nesyri (Hamdallah, 80), Boufal (Ezazouli, 66)