Pomlađena slovačka reprezentacija iznenadila je favoriziranu Rusiju i svladala ju s 3-1 u utakmici 3. kola skupine A Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu koje se odigrava u Rigi.

Kelemen je u 30. minuti doveo Slovake u vodstvo, Barabanov je u 32. minuti iskoristio brojčanu prednost na ledu. Pobjedu Slovačkoj donio je Gernat u 54. minuti pogotkom s igračem više. Pobjedu je u 59. minuti potvrdio Daloga pogodivši nebranjenu mrežu.

Slovačka je s maksimalnih devet bodova preuzela vodeću poziciju na ljestvici skupine A. Po šest bodova imaju Rusija i Švicarska, a po tri Danska i Bjelorusija.

Od 19.15 sati igrat će Češka i Bjelorusija.

U skupini B domaća reprezentacija je došla do druge pobjede svladavši Italiju s 3-0. Talijanima je to treći poraz. Karsums (33) je donio vodstvo Latvijcima, a preostala dva pogotka postigli su kad su Talijani povukli vratara u završnici utakmice. Strijelci su bili Darzinš (59) i još jednom Karsums (60).

Latvija je sa sedam bodova preuzela vodstvo u skupini B. Njemačka ima šest bodova, a Finska i Kazahstan po četiri.

Od 19.15 sati igrat će Njemačka i Kanada. Kanađani su u prva dva nastupa doživjeli dva poraza, dok su Nijemci ostvarili dvije pobjede.