Dominacijom norveških predstavnika protekla je prva utrka biatlonaca na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u češkom Novem Mestu, sprint na 10 kilometara.

Sva tri odličja osvojili su Norvežani, a do zlata je stigao Sturla Holm Laegreid koji je na cilj stigao u vremenu od 25:23.9 minuta pogodivši pritom svih 10 zadanih meta, po pet u ležećem i stojećem stavu. Takvom izvedbom Laegreid je za 3.5 sekunde nadmašio najboljeg biatlonca današnjice i branitelja naslova u ovoj disciplini iz Oberhofa prošle godine Johannesa Thingnesa Boea koji je imao jedan promašaj u ležećem stavu pa je morao trčati kazneni krug od 150 metara. Broncu je sa 18.6 sekundi zaostatka za pobjednikom uz također jedan promašaj osvojio Vetle Sjaastad Christiansen.

U nedjelju je na programu dohvatna utrka na 12.5 kilometara u kojoj pravo nastupa ima 60 najboljih iz sprinta, a kretat će po ostvarenim zaostacima, a u njoj neće biti najboljeg hrvatskog biatlonca Krešimira Crnkovića koji je u konkurenciji 100 natjecatelja zauzeo 81. mjesto sa 4:56.8 minuta zaostatka za Laegreidom. Crnković je promašio čak pet meta, dvije ležeći i tri stojeći pa je trčao dodatnih 750 metara, a za 60. Ukrajincem Artemom Primom, posljednjim koji je izborio dohvatnu utrku, zaostao je 1:19.4 minuta.