U posljednjem susretu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je pobijedio Bolognu sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Pogodak odluke zabio je Yann Karamoh u 25. minuti.

Jurićeva momčad je u prvom poluvremenu imala još nekoliko odličnih prilika, ali nije uspjela zabiti i drugi gol. Jedina pozitivna stvara za Thiaga Mottu bilo je minimalnih 0-1 nakon prvih 45 minuta.

Torino je dominirao 70 minuta, a u posljednjih 20 minuta i Bologna je došla do daha, ali nije uspjela izjednačiti, pa je Torino ostvario prvu pobjedu u zadnja četiri kola. Za goste je cijeli susret odigrao Nikola Moro

U drugom današnjem susretu Sassuolo je pobijedio Cremonese sa 3-2 postigavši pobjednički pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 2-0, Cremonese je u nastavku uspio izjednačiti, no Sassuolo je u drugoj minuti nadoknade stigao do pobjede.

Francuz Armand Lauriente je u 26. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi Davide Frattesi u 41. minuti povećao na 2-0 nakon Laurienteova dodavanja. Cyriel Desseres je u 62. smanjio, a isti je igrač u 83. minuti zabio za 2-2.

Kada se već činilo kako će Cremonese osvojiti važan bod u borbi za prvoligaški spas, Nedim Bajrami je u drugoj minuti nadoknade donio pobjedu Sassuolu nakon još jedne asistencije francuskog napadača.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić odigrao je cijeli susret za Sassuolo koji je ovom pobjedom napredovao na 13. mjesto sa 30 bodova, dok je Cremonese ostao na 19. poziciji sa 12 bodova, devet manje od zone spasa.

Na ljestvici vodi Napoli sa 65 bodova, Inter ima 50, a Lazio 48 bodova. Torino je sada deveti, a Bologna je ostala na osmoj poziciji.

REZULTATI 25. KOLA:
Sassuolo – Cremonese 3-2 (Lauriente 26, Frattesi 41, Bajrami 90+2 / Dessers 62, 83)
Torino – Bologna 1-0 (Karamoh 22)