Školarcima i vrtićarcima uručena priznanja u sklopu natječaja „Volim Podravinu i Prigorje“

2. svibnja 2018. Autor: prigorski.hr Sjeverozapadno Školarcima i vrtićarcima uručena priznanja u sklopu natječaja „Volim Podravinu i Prigorje“


U koprivničkom kinu Velebit u srijedu, 2. svibnja upriličeno je svečano uručenje priznanja za najbolje likovne i literarne radove na natječaju Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije „Volim Podravinu i Prigorje“.

Ovogodišnja tema bila je „Dragi gosti dobro došli u Koprivničko-križevačku županiju“, a na natječaj su pristigla 52 likovna rada iz 19 dječjih vrtića, 121 likovni rad iz 19 osnovnih škola te 29 literarnih radova iz 11 osnovnih škola.

natjecaj1

Svečanom programu prisustvovali su koprivničko-križevački župan Darko Koren, zamjenici župana Darko Sobota i Ratimir Ljubić, pročelnica Službe ureda župana Melita Ivančić, pomoćnica direktora Turističke zajednice Kristina Sočev te brojni školarci, vrtićarci, odgajateljice, učiteljice, ravnatelji i mentori.

Župan Koren, ujedno i predsjednik županijske Turističke zajednice, izrazio je zadovoljstvo velikim trudom koji je uložen u ovaj projekt, s ciljem da se najmlađim žiteljima Županije približe posebnosti i ljepote ovog kraja.

„Upravo kroz literarne i likovne radove djece iz vrtića i škola to se može na najbolji način oslikati jer ono što oni vide svojim očima, to je prava istina. Već godinama podržavamo ovu ideju i drago nam je što se prijavio velik broj djece i njihovih mentora, koji su nam ponovno pokazali kakve sve ljepote sadrži ovaj prostor Podravine i Prigorja. Zahvaljujem svima uključenima na prenošenju vrijednih znanja na nove generacije, kao i na čuvanju naše tradicije.“, istaknuo je Koren.

natjecaj

Prije podjele nagrada, okupljeni su mogli uživati u promotivnom filmu županijske Turističke zajednice, kao i u filmovima o najvažnijim županijskim turističkim manifestacijama – Picokijadi, Križevačkom velikom spravišču te Renesansnom festivalu, što se posebno dojmilo djecu.

Priznanja nagrađenima podijelili su župan, zamjenici župana i pomoćnica direktora županijske Turističke zajednice, a zatim je uslijedilo zajedničko fotografiranje.

Ocjenjivački sud u sastavu :

1. Krešimir Blažek, stručni suradnik u TU TZ KKŽ, predsjednik ocjenjivačkog suda
2. Danijela Vrtiprah, profesorica hrvatskog jezika, iz Koprivnice, član
3. Ignac Horvat, nastavnik likovnog odgoja u mirovini, iz Koprivnice, član je konstatirao da je na natječaj u zadanom roku pristiglo:

– 52 likovna rada djece iz 19 vrtića
– DV Križevci, 1 rad
– DV Tratinčica, Koprivnica 5 radova
– DV Igra, Koprivnica 4 rada
– DV Bubamara, Kalinovac 3 rada
– DV Pčelica, Molve 1 rad
– DV Zrno, Virje 1 rad
– DV Vrapčić, Drnje 1 rad
– DV Iskrica, Đelekovec 3 rada
– DV Zvončić, Gola 2 rada
– DV Leptirić, Hlebine 2 rada
– DV Potočnica, Sigetec 1 rad
– DV Maslačak, Đuđevac 18 radova
– DV Smiješak, Koprivnica 2 rada
– DV Lastavica, Peteranec 1 rad
– DV Košutica, Ferdinandovac 3 rada
– DV Ivančica, Koprivnički Ivanec 1 rad
– DV Sveti Josip, Koprivnica 1 rad
– DV Potočić, Koprivnički Bregi 1 rad
– DV Bregunica, Novo Virje 1 rad

– 121 likovni rad učenika iz 19 osnovnih škola
– OŠ Braća Radić, Koprivnica 23 rada
– OŠ Đuro Ester, Koprivnica 4 rada
– OŠ A.N.Gostovinski, Koprivnica 15 radova
– PŠ Reka 4 rada
– PŠ Jagnjedovac 6 radova
– OŠ Vladimir Nazor, Križevci 8 radova
– OŠ Gola 4 rada
– PŠ Novačka 5 radova

– OŠ Koprivnički Ivanec 6 radova
– OŠ Fran Koncelak, Drnje
– PŠ Josipa Generalića Hlebine 1 rad
– OŠ Ferdinandovac 11 radova
– OŠ Sokolovac 4 rada
– OŠ Kloštar Podravski
– PŠ Prugovac 3 rada
– OŠ Sidonije Rubido Erdödy, Gornja Rijeka 5 radova
– OŠ Sveti Petar Orehovec
– PŠ Bočkovec 2 rada
– OŠ Sveti Petar Orehovec 5 radova
– OŠ Molve 2 rada
– OŠ Kalnik 1 rad
– OŠ Ljudevit Modec, Križevci 3 rada
– OŠ Koprivnički Bregi 1 rad
– OŠ Ivan Lacković Croata, Kalinovac 4 rada
– OŠ Grgur Karlovčan, Đurđevac 1 rad
– COOR Podravsko sunce, Koprivnica 3 rada

– 29 literarnih radova iz 11 OŠ :

– OŠ Vladimir Nazor, Križevci 3 rada
– OŠ Gola, Gola 1 rad
– OŠ Sveti Petar Orehovec 7 radova
– OŠ Sidonije Rubido Erdödy, Gornja Rijeka 1 rad
– OŠ Koprivnički Ivanec, Koprivnički Ivanec 2 rada
– OŠ Franjo Viktor Šignjar, Virje 3 rada
– OŠ Molve, Molve 2 rada
– OŠ Đuro Ester, Koprivnica 1 rad
– OŠ Ivan Lacković Croata, Kalinovac 3 rada
– OŠ Ljudevit Modec, Križevci 1 rad
– OŠ Antun Nemčić Gostovinski, Koprivnica 3 rada
PŠ Jagnjedovec 2 rada
U kategoriji likovnih radova djece vrtića ocjenjivački sud je dodijelio:

1. Tia, Barbara, Neva DV “Tratinčica”, objekt Ivančica, skupina Bubamare
odgajateljice Andreja Živko i Marija Kiš
2. Rafaela Dotov, Katja Ledinko i Dan Magdić, DV “Smiješak”, Koprivnica
odgajateljice Valentina Kovaček Mikulan i Davorka Draganić
3. Filip Dominiković, Mia Marijan i Blanka Miklić, DV Bubamara, Kalinovac,
skupina Zvjezdice, odgajateljica Jasna Kanić

Pohvale:

1. Josip Lovković, Maja Prečko i Aleksandar Obučina, DV “Zvončić”, Gola
odgajateljica Antonija Novak
2. Lorena Čižmešikin, Lana Čižmešinkin i Nika Živko, DV Bregunica, Novo Virje odgajateljice Željka Hrženjak i Danijela Matekov
3. Fran Omrčen, Šimun Štefičar i Ante Markić, DV “Smiješak”, Koprivnica,
odgajateljice Valentina Kovaček Mikulan i Davorka Draganić

U kategoriji likovnih radova učenika osnovnih škola ocjenjivački sud je dodijelio:

1. Petra Salajpal i Zita Crljen 4r, OŠ “Antun Nemčić Gostovinski”, Koprivnica, mentorica
Senka Pintarić
2. Sara Bednaić 8r, OŠ Koprivnički Bregi, Koprivnički Bregi, mentorica Ivana Devčić Rakijašić
3. Hana Peroš, Ela Bogadi i Sara Premec 4r, OŠ Gola, Gola, mentorica Biserka Saboliček

Specijalno priznanje :

Ema Doskočil 2r, OŠ Ljudevit Modec, Križevci, mentorica Suzana Balić

Pohvale

– Gordana Cvetnić 8r, COOR Podravsko sunce, Koprivnica, mentorica Snežana Aleksić
– Petra Turković i Karlo Piškorić 8r, OŠ Vladimir Nazor, Križevci, mentorica Ana – Marija Smoljanec
– Lana Kovačić 4r, OŠ “Antun Nemčić Gostovinski”, Koprivnica, PŠ Jagnjedovec,
mentorica Ivana Zrinjski

U kategoriji literarnih radova učenika osnovnih škola ocjenjivački sud je dodijelilo:

1. Matea Gazdek, 5. r., OŠ Molve, Molve, za prozni rad „K meni, k meni dojete!“ mentorica: Marija Halaček, prof., učiteljica savjetnica
2. Mihael Frankol, 4. r., OŠ Antun Nemčić Gostovinski, Koprivnica, PŠ Jagnjedovac za lirsku pjesmu : „Dobrodošli u Podravinu“, mentorica: Ivana Zrinjski
3. Maša Hadelan, 4. r., OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, za lirsku pjesmu : „Dođite!“
mentorica: Senka Pintarić, učiteljica savjetnica
Pohvale :

1. Dora Ljubić, 6. r., OŠ prof. Viktora Šignjara, Virje, za prozni rad „Tam gde prkači diše i pevec kukuriče“, mentorica: Katarina Franjo, učiteljica mentorica
2. Laura Mesar, 5.r., OŠ Koprivnički Ivanec, za prozni rad „Čarobni podravski autobus“, mentorica: Renata Glavica, dipl. uč.
3. Sonja Plavec, 3.. r., OŠ Sveti Petar Orehovec, za prozni rad „Lijepo naše Prigorje“, mentorica: Dubravka Kos, učiteljica

Školama i vrtićima za najuspješnije likovne i literarne radove pripadaju novčane nagrade i to: prvonagrađenima u svim kategorijama pripada nagrada u visini od 1.200,00 kn, drugonagrađenima 800,00 kn, dok trećenagrađenima pripada nagrada u visini od 500,00 kn i priznanja sa zlatnim, srebrnim i brončanim znakom za prvo, drugo i treće mjesto. Novčane nagrade su namjenska sredstva za podršku rada literarne, odnosno likovne grupe. Djeci pripadaju priznanja sa zlatnim, srebrnim i brončanim znakom za prvo, drugo i treće mjesto.

natjecaj2natjecaj3natjecaj4natjecaj5natjecaj6

prigorski.hr