Nogometaši Šibenika osvojili su tri velika boda u borbi za ostanak svladavši na svom Šubićevcu vodeći Dinamo sa 2-1 (2-0) u susretu 25. kola HNL-a.

Šibenčani su do velike prednosti od 2-0 stigli pred kraj prvog poluvremena pogocima Mislava Matića (40) i Ivana Dolčeka (42), dok je u nastavku Stefan Ristovski (64) smanjio na konačnih 2-1.

U prvom poluvremenu suparnici su bili ravnopravni, a nakon nekoliko neiskorištenih situacija s obje strane Šibenčani su u manje od dvije minute dva puta pronašli put do mreže koju je čuvao Livaković.

U 40. minuti Arai je hitrim korakom krenuo ka gostujućim vratima, Baturina ga je zaustavio prekršajem na 40-ak metara od gola. Uslijedio je ubačaj na 10-ak metara od gola, lopta je nakon nekoliko odbijanja pala pred nogu Matiću koji je preciznim prizemnim udarcem pogodio sam donji lijevi kut suparničkog gola.

Netom što se krenulo s centra, Mišić je nonšalantno vraćao loptu prema svojim obrambenim igračima, to dodavanje presjekao je Dolček i krenuo sam prema Livakoviću te ga rutinski svladao.

Šibenik se u nastavku ograničio na obranu vodstva, a uvjerljvo vodeći sastav domaćeg prvenstva se pokušao spasiti tek drugog poraza u sezoni. Kada je Ristovski u 64. minuti bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta Bulata i smanjio na 2-1 činilo se kako je na pravom putu, no do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao te su domaći uspjeli upisati prvu pobjedu protiv Dinama na Šubićevcu nakon 13 godina.

Deveti Šibenik sada ima 23 boda, sedam više od posljednje Gorice, dok je Dinamo ostao na 56 bodova, 12 više od drugog Hajduka.

REZULTATI 25. KOLA,
Petak:
Gorica – Istra 1961 5-4 (Bralić 30, Pršir 79-11m, Fućak 81, Suk 83, Mitrović 90+5 / Bakrar 13, 42, Caseres 55, Matheus 90+4)