U susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je pobijedila Almeriju sa 2-1 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas.

Sevilla je susret dočekla u zoni ispadanja, no s tri nova boda skočila je za pet mjesta i sada drži 13. poziciju, dok je Almerija ostala na 19. mjestu.

Počelo je šokantno za Ivana Rakitića i društvo. Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Sergia Akiemea. Sevilla je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačila iz jedanaesterca kojeg je realizirao Lucas Ocampos, a rezultat je okrenuo Erik Lamela u 73. minuti.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je cijeli susret za Sevillu.

U ranije odigranom susretu Real Mallorca i Real Sociedad su odigrali 1-1.

Poveli su gosti golom Carlosa Fernandeza u 3. minuti, a izjednačio je Lee Kang-In u 50. minuti. U posljednjim minutam susreta isključen je gostujući veznjak Mikel Merino.

Kasnije igraju: Villarreal – Real Betis, te Athletic Bilbao – Barcelona, a u ponedjeljak Girona i Atletico Madrid.

Na vrhu ljestvice je Barcelona sa 62 boda i susretom manje, dok je Real Madrid drugi sa 56 bodova.

REZULTAT:
Mallorca – Real Sociedad 1-1 (Lee Kang-In 50 / Fernandez 3)
Sevilla – Almeria 2-1 (Ocampos 45+2-11m, Lamela 73 / Akieme 2)
Kasnije igraju:
Villarreal – Real Betis
Athletic Bilbao – Barcelona
U subotu:
Real Madrid – Espanyol 3-1 (Vinicius Junior 22, Militao 39, Asensio 90+3 / Joselu 8)
Elche – Valladolid 1-1 (Morente 90+6 / Larin 4)
Celta – Rayo Vallecano 4-0 (Aspas 51, 85, Ciss 53-ag)
Valencia – Osasuna 1-0 (Kluivert 74)