Uspješno su nogometaši Fiorentine obavili gostovanje u 26. kolu talijanske Serie A, svladali su Cremonese s 2-0.

Postigla je Fiorentina po jedan pogodak u svakom poluvremenu pa su tako za deveto slavlje sezone u prvenstvu za klub iz Firence pogađali Mandragora u 27., odnosno, Arthur Cabral u 50. minuti. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo za pobjednički je sastav zaigrao od 46. minute.

Fiorentina je time došla do pete uzastopne pobjede. Tri je ostvarila u Serie A, a dvije u Konferencijskoj ligi. Fiorentina je trenutačno na 11. mjestu. Cremonese je ostao na dnu ljestvice gdje je zajedno sa Sampdorijom.

Verona, koja se bori kako bi i dalje ostala u Serie A, odigrala je na domaćem terenu 1-1 protiv Monze. Oba gola su postignuta početkom drugog poluvremena. Domaćin je poveo u 51. minuti golom Verdija, ali je već u 55. izjednačio Sensi.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Milan i Salernitana.