U pretposljednjem ogledu sedmog kola talijanske Serie A nogometaši Monze i Rome su remizirali odigravši 1-1.

Nakon dvije prvenstvene pobjede u nizu Roma, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, tako je osvojila samo bod kod pretposljednje Monze koja je i dalje bez pobjede u novoj sezoni. Monza ima četiri remija i tri poraza.

Oba su pogotka postignuta u drugom poluvremenu. Rimljani su poveli golom Ukrajinca Dovbika u 61. minuti, ali je devet minuta kasnije izjednačio Dany Mota. Sve do kraja Roma je napadala, tražila je drugi pogodak i pobjedu, ali cilj nije ostvarila. Roma je odigrala četvrti remi u sezoni te je deveta na ljestvici.

Nakon preokreta su nogometaši Lazija na domaćem terenu pobijedili Empoli 2-1 u sedmom kolu, što je Empoliju bio prvi ligaški poraz u sezoni. Gosti iz Toskane su vodili nakon što je već u devetoj minuti domaću mrežu pogodio Esposito. Lazio je do kraja uspio okrenuti rezultat na svoju stranu. U nadoknadi prvog dijela izjednačio je Zaccagni, dok je pobjednički pogodak u 84. minuti postigao Pedro.

Ova pobjeda dovela je Lazio na četvrto mjesto ljestvice.

Shodno sebi Bologna je odigrala novu tvrdu utakmicu na domaćem terenu protiv Parme koja je završila bez golova. Bologna nije uspjela iskoristiti igrača više od 52. minute kada je kod gostiju pocrvenio Coulibaly.

U udarnoj momčadi Bologne su bili hrvatski nogometaši Martin Erlić i Nikola Moro. Prvi je odigrao cijelu utakmicu, a potonji je zamijenjen u 62. minuti. Bologna je već peti put u sezoni remizirala.

U prvom nedjeljnom ogledu Juventus je u Torinu odigrao samo 1-1 protiv Cagliarija. Oba su pogotka postignuta iz jedanaesteraca. Juventus je poveo golom Vlahovića u 15. minuti, dok je domaćin bez pobjede ostao u 88. minuti. Tada je s bijele točke za klub sa Sardinije pogodio Marin. Bio je to prvi ligaški gol kojeg je ove sezone primio Juventus.

Serie A, 7. kolo:

Monza – Roma 1-1 (Dany Mota 70 / Dovbik 61)

Bologna – Parma 0-0

Lazio – Empoli 2-1 (Zaccagni 45+4, Pedro 84 / Esposito 9)

Juventus – Cagliari 1-1 (Vlahović 15-11m / Marin 88-11m)

Fiorentina – Milan (20.45 sati)

Subota:

Inter – Torino 3-2 (Thuram 25, 35, 60 / Zapata 36, Vlašić 86-11m)

Atalanta – Genoa 5-1 (Retegui 24, 50, 74-11m Ederson 60, De Roon 80 / Ekhator 83)

Udinese – Lecce 1-0 (Zemura 75)