Ovogodišnji 198. Samoborski fašnik posjetilo je po procjeni organizatora više od 200.000 ljudi od 2. veljače do završne večeri 13. veljače, što je najveći broj posjetitelja manifestacije do sada.

Ovogodišnji program uključivao je 14 koncerata, brojne radionice i događanja, 3500 djece bilo je u maskiranim povorkama, a predstavilo se više od 200 maskiranih grupa, priopćili su organizatori.

Na glavnoj pozornici prodefilirale su fašničke povorke među kojima su fašnički vlastodršci odlučili tko je bio najmaštovitiji, najduhovitiji, najvrjedniji i najkreativniji te su dodijelili nagrade.

Srakino gnezdo za najmaštovitije fašnički uređen ugostiteljski objekt osvojila je Krčma Gabreku 1929., drugo mjesto pripalo je Havana Baru, a treće Hotelu Lavica.

Nagradu Fašničke galge dobile su Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola Samobor za izuzetan i dugogodišnji doprinos očuvanju i njegovanju tradicije Samoborskog fašnika.

Najbolja obiteljska maska bila je Kupaona, drugo mjesto osvojio je Šah, a treće Vesele kućanice i njezini roboti.

Nagradu za najbolju grupnu masku osvojili su www.bara.com, drugo mjesto osvojili su Roboti, a treće Samozaposlene kućanice. Najbolje pojedinačne maske bile su na prvom mjestu ŠK Robot, na drugom Jela i Jozef i na trećem Euro zona.

Veliki pehar Fašničke lige prvaka primila je pobjednička ekipa GČ Južno naselje.

Vladavina Slobodne Fašničke Republike, završila je spaljivanjem Princa Fašnika za sve loše što se dogodilo u zadnjih godinu dana.

Spektakularna završnica na Trgu fašničkih velikana održana je uz vatromet konfeta i laser show, a za finalno rasplesavanje i gromoglasno pjevanje pobrinula se Severina. U Fašničkom šatoru do dugo u noć posjetitelje je zabavljao Let 3.