Na internetskoj stranici chess.com nastavljeno je natjecanje u divizijama na prvom ovogodišnjem šahovskom Turniru prvaka pod nazivom “Chessable Masters”.

U polufinalu gubitničke skupine Divizije I Alireza Firouzja je remijem sa crnim figurama u partiji s vremenskim hendikepom sa 1,5-1,5 eliminirao Iana Nepomniaščija i plasirao se u finale.

Tu ga je čekao poraženi finalist iz dobitničke skupine Denis Lazavik, kojeg je svladao rezultatom 1,5-0,5 i tako se plasirao u veliko finale gdje ga očekuje Magnus Carlsen.

U finalu dobitničke skupine Divizije II Vincent Keymer je uvjerljivo nadigrao Levona Aroniana.

U 3. kolu gubitničke skupine Giri je pobijedio Mamedova s 2-0, a Yangyi je svladao Xionga s 1,5-0,5. U četvrtfinalu Benjamin Bok je iznenadio pobjedom nad Anishem Girijem s 2-1, dok je Vladislav Artemiev nakon 1-1 s Yangyijem Yuom izborio plasman u polufinale remijem sa crnim figurama u partiji s vremenskim hendikepom.

U finalu dobitničke skupine Divizije III sastat će se Aleksej Sarana i Alexander Griščuk. Sarana je u polufinalu nadigrao Davida Paraviana s 2,5-0,5, a Griščuk je remijem sa crnim figurama u odlučujućoj partiji s 2,5-2,5 eliminirao Eltaja Safarlija.