Danas je u Čakovcu je održan “1. Međužupanijski ekipni festival za mlade – 2025.” Sudjelovalo je pet županija, a svaku je predstavljalo dvadeset mladih šahistica i šahista od 8 do 20 godina starosti.

Županijski kadeti i juniori osvojili su 1. mjesto ostvarivši sve pobjede ispred ekipa iz Zagrebačke, Varaždinske, Međimurske i Krapinsko-zagorske županije.

Za Koprivničko-križevačku županiju županiju nastupili su: Filip Martić, Patrik Katalenić, Eva Mihaljević, Jan Horčićka, Ivan Martić, Laura Lukinović, Helena Domislović, Gabriel Kapitanić, Leoni Lukinović, Leo Lovreković, Petar Štefanec, Agata Kokša, Mia Marijan, Samuel Zobundžija, Viktor Gašparec, Gabriel Širec, Ivan Kolarić, Lucija Kovačević, Bruno Ljaljić, Kai Sokač i Nora Ljaljić.

Jako smo ponosni na ovaj uspjeh jer on potvrđuje da se u našoj županiji uspješno radi s mladima u svim dobnim kategorijama i to u svim županijskim klubovima. Za to velike zasluge ima i FM Matija Ostović kojega smo od ove sezone zaposlili na mjestu županijskog trenera. Čestitamo i Saša Stankoviću na ideji i organizaciji ovog hvalevrijednog festivala”, poručili su pobjednici.