U dva susreta Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, KTC je u Križevcima slavio protiv Moslavine i s 13 bodova izbio na vrh ljestvice. Rudar i Trogir pak, odigrali su vrlo zanimljiv susret i na kraju podijelili bodove.

KTC nije propustio priliku da pred svojim navijačima stigne do prvih bodova u Ligi za ostanak i zadrži se visoko na ljestvici. Moslavina je od početka imala problema s čvrstom, agresivnom, jako pokretljivom obranom domaćina. Križevčani su odlično ušli u susret i relativno lako poveli 4:1. Ipak, gosti su uskoro stigli na minus jedan (4:3) pa su to ponovili i u 16. minuti (6:5). I tu počinju njihovi problemi. Križevčani u dva navrata uspijevaju povezati po tri pogotka za redom i u završnicu prvoga dijela ulaze mirno s pet pogodaka viška.

I sačuvali su ih do predaha (14:9). U trećoj četvrtini ponovno se vodila velika borba. Moslavina se odlično držala, i stalno prijetila (18:16). Onda kao da je nestala s terena i u samo pet minuta primila je šest pogodaka za redom, otišla na minus od osam pogodaka i morala potpisati predaju. Završilo je 29:23. S 15 obrana veliki obol bodovima KTC-a dao je Dubravko Grgić. Po šest pogodaka dali su Marko Jurakić i Toni Ezgeta. Kod gostiju 13 obrana dva vratara. Najbolji strijelac sa šest pogodaka pak, bio je Dorian Markušić.

Vrlo zanimljiv susret s mnogo preokreta i na kraju remijem, odigrali su Rudar i Trogir. Gosti su bolji na početku susreta i nakon 4. minute vode 0:3. Domaćin je do svoje radne temperature stigao vrlo brzo i žestoko odgovorio nizom od 5:1 pa je tako u 11. minuti vodstvo (5:4) bilo na njihovoj strani. I vodili su sve do 18. minute. Tada ih Trogir ostavlja gotovo punih 10 minuta bez pogotka i odlazi na 9:12. Na poluvremenu je pak bilo 11:13. Svima je bilo jasno da nas čeka uzbudljiv nastavak, a tu se sve do 52. minute igralo pogodak za pogodak.

Prednost je stalno bila na gostujućoj strani. Nije bila velika, pogodak ili dva, ali im je donosila psihološku prednost i mogućnost poneke pogreške. Ipak, Rudar je poznat kao momčad s karakterom. Za njih nije bilo predaje. S dva pogotka za redom u 53. minuti stigli su do izjednačenja 24:24. Trogirani su nakon toga imali još tri vodstva s pogotkom razlike (24:25, 25:26, 26:27). Rudar je u završnici izvukao zadnje atome snage i opet spojio dva pogotka u nizu te poveo 28:27. Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima. Za goste je 45 sekundi prije kraja zabio Tomislav Bradarić- Šuljo i tako svima osigurao po bod.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 2. KOLO
KTC – MOSLAVINA 29:23
RUDAR – TROGIR 28:28

rukomet-ktc-moslavina-01 rukomet-ktc-moslavina-02 rukomet-ktc-moslavina-03 rukomet-ktc-moslavina-04 rukomet-ktc-moslavina-05 rukomet-ktc-moslavina-06 rukomet-ktc-moslavina-07 rukomet-ktc-moslavina-08 rukomet-ktc-moslavina-09 rukomet-ktc-moslavina-10 rukomet-ktc-moslavina-11 rukomet-ktc-moslavina-12 rukomet-ktc-moslavina-13 rukomet-ktc-moslavina-14 rukomet-ktc-moslavina-15 rukomet-ktc-moslavina-16 rukomet-ktc-moslavina-17 rukomet-ktc-moslavina-18 rukomet-ktc-moslavina-19