RUKOMET 1. HRL SJEVER 19. KOLO

Križevčani su večeras pobijedili Čakovčane 30:26

Rukometaši križevačkog KTC-a pobijedili su večeras u križevačkom sportskom domu momčad Čakovca 30:26 (14:12) u 19. kolu 1. HRL sjever.

Za KTC su nastupili i postigli pogotke: Marin Šutalo, Toni Ezgeta 7, Mihael Mušlek 3, Luka Tandara 4, Ivan Martinčić 1, Davor Maričić 2, Kristijan Kota 1, Matija Perajica 1, Nikola Mirosavljević, Ivan Martinović, Luka Vinković 7 (4), Marin Celovec, Domagoj Masnec 4 pogotka. Trener je Dalibor Sokač. Pogotke za goste postigli su: Hozjan 5, Tkalčec 2, Vuković 4, Juranić 3 (1), Benko 1, Sklepić 4, Krajner 1, E. Horvat 2, Hutinec 1, Zvonarek 3. Sudili su blizanci Davor i Zoran Lončar iz Varaždina. Delegat je bio Milan Emanović iz Sesveta.

KTC je iskoristio 4 od 5 sedmeraca, udarac Ezgete obranio je Varšić, a Čakovec jednog od dva sedmerca. Križevčani su osam minuta bili s igračem manje (Ezgeta, Maričić, Kota, Masnec), a Čakovec 12 minuta (Kos 2 + 2, Hozjan, Tkalčec, Vuković, Hutinec).

Nova pobjeda Križevčana koja je uslijedila nakon kup utakmice s Nexeom u četvrtak i osjetio se, naravno, umor kod domaćih igrača, a nedostajao je i virozni Marković. Čakovčani su, s druge strane, zaigrali vrlo borbeno od samog početka, ne prezajući od težih prekršaja, pa su već u petoj minuti morali igrati s dva igrača manje zbog isključenja prvo Hutinca i zatim Tkalčeca.

Utakmicu je pogotkom otvorio Luka Tandara koji je tijekom susreta izdržao cijeli niz prekršaja, proigravao suigrače i postizao pogotke i jedan je od najzaslužnijih za večerašnju pobjedu KTC-a. Križevčani su u 13. minuti vodili četiri razlike, 9:5, ali nisu uspjeli slomiti goste do poluvremena.

Uglavnom su vodili od jednog do tri pogotka razlike, a na veliki odmor otišli s dva gola viška, 14:12. Drugo poluvrijeme je, gotovo, bila preslika prvog.

U 38. minuti 17:16 i domaći vratar Šutalo ne dopušta izjednačenje, obranivši zicer Eriku Horvatu. Vinković je zatim realizirao sedmerac, zabio je i Mušlek za 19:16. KTC u 44. minuti vodi 21:17 nakon pogotka Ezgete, a u 55. minuti je 25:24.

Za Čakovčane je zabio Sklepić. Uzvratio je Masnec, ali i Hozjan za 26:25 niti pet minuta do svršetka. Uslijedila su tri uzastopna pogotka KTC-a i utakmica je bila riješena. Pogađali su Kota, Masnec i neumorni Tandara za 29:25 u 59. minuti.

U završnom razdoblju utakmice izdvajamo i značajne obrane Martinovića, kao i još jednom stopostotnu učinkovitost Luke Vinkovića u izvođenju sedmeraca. U prvenstvu 1. HRL sjever slijedi predah zbog Uskrsnih blagdana, a Križevčani sljedeću utakmicu igraju 10. travnja u Osijeku.

rukomet ktc cakovec 001 rukomet ktc cakovec 002 rukomet ktc cakovec 003 rukomet ktc cakovec 004 rukomet ktc cakovec 005 rukomet ktc cakovec 006 rukomet ktc cakovec 007 rukomet ktc cakovec 008 rukomet ktc cakovec 009 rukomet ktc cakovec 010 rukomet ktc cakovec 011 rukomet ktc cakovec 012 rukomet ktc cakovec 013 rukomet ktc cakovec 014 rukomet ktc cakovec 015 rukomet ktc cakovec 016 rukomet ktc cakovec 017 rukomet ktc cakovec 018 rukomet ktc cakovec 019 rukomet ktc cakovec 020

Pripremili: Maurizio Novosel i Dejan Pernjak