Rukometaši KTC-a izborili su večeras novu pobjedu u prvenstvu 1. HRL sjever. U Prelogu su nadjačali domaćine 30:27 (15:12). Momčad trenera Sokača vodila je većinu utakmice, u prvom poluvremenu i s četiri pogotka razlike.

Stanje na parketu malo se zakompliciralo u 47. minuti kada su Preložani izjednačili na 22:22, ali je stvari na svoje mjesto vratio ubojiti Ezgeta. Domaćini su u 53. minuti imali još jednu priliku za izjednačenje, ali nisu iskoristili sedmerac. KTC u 55. minuti vodi 27:25 preko Markovića, u 56.

Prelog smanjuje na 26:27, a u samoj završnici susreta u glavnoj je ulozi Darko Mršić dvama pogocima u 57. minuti za vodstvo 29:26 i, naposljetku, završnim činom i pogotkom za konačnih 30:27 u Prelogu. KTC je u vrhu ljestvice s 11 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje momčad Đakova.

Večeras su za KTC nastupili i postigli pogotke: Šutalo, Marković 4, Vinković 2 (2), Mušlek, Harča, Perajica 2, Maričić 2, Martinović, Ezgeta 7, Tandara 4, Masnec 5, Mršić 4 pogotka. KTC je iskoristio dva od tri sedmerca, Preložani tri od četiri. Isključenja: Prelog 12 minuta, KTC 10 minuta. mn