KTC-MAKSIMIR PASTELA 27:25 (14:12)

Rukometaši križevačkog KTC-a pobijedili su večeras Maksimir Pastelu u 4. kolu i preuzeli su vodstvo na ljestvici 1. HRL sjever sa 7 bodova koliko ima i Osijek. Križevčani nisu lako došli do bodova u ogledu s čvrstim suparnikom. Gosti su u osmoj minuti vodili 2:5, a KTC u 22. minuti vraća prednost 9:8 i u završnici poluvremena uspijeva ostvariti dva pogotka viška. Perajica je pogotkom otvorio drugo poluvrijeme, a u 44. minuti Križevčani imaju plus četiri, 21:17, te u 47. i plus pet, 23:18.

Gosti se nisu obeshrabrili i u 52. minuti smanjili su na 24:21 preko Šehića i Trninića, a u 54. opasno zaprijetili primaknuvši se na samo pogodak zaostatka, 24:23, pogocima Vrgoča i Purića. Maričić u 56. zabija za 25:23, Trninić u 58. smanjuje na 25:24. Vinković zabija još jedan sedmerac za 26:24 u 59., Purić uzvraća, a Marković zapečaćuje utakmicu svojim petim pogotkom za 27:25. Vrijedni bodovi za momčad trenera Sokača koja u subotu gostuje kod pretposljednjeg Vidovca.

GŠSD Ljudevita Modeca. Gledatelja 20. Suci: Šipoš (Trnovec Bartolovečki), Zeko (Šenkovec). Delegat: Emanović (Sesvete). Mjerilac vremena: Pukec. Zapisničar: Rešetar.

KTC: Šutalo, Marković 5, Vinković 6 (6), Mušlek, Martinčić, Harča 1, Perajica 7, Bogdan, Mirosavljević 1, Maričić 2, Martinović, Ezgeta 3, Tandara 2, Masnec, Celovec, Mršić.

TRENER: Dalibor Sokač.

MAKSIMIR PASTELA: Trninić 2, N. Jelovčić 1, Šehić 1, Pleše, Vrgoč 1, Kolić, Vidmar 4 (2), Jelić, Fistonić, Purić 3, Draženović, Kocen 6 (1), Pleš 4, J. Jelovčić, Tomšić 3.

TRENER: Boris Nemec.

SEDMERCI: KTC 7 (6), Maksimir Pastela 4 (3).

ISKLJUČENJA: KTC 8 minuta (Tandara, Ezgeta, Perajica, Maričić), Maksimir Pastela 10 minuta (Šehić, Fistonić, Pleše, Pleš, Draženović).