KRIŽEVCI-GŠSD Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 150. SUCI: Grbavac (Makarska) i Ravlić (Vrgorac). NADZORNIK: Rudić (Biograd na moru).

KTC: Mušlek, Vučelić 5, Harča 3, Kemenović, Kota 3, Perajica 3, A. Miklečić 3 (1), Lazar 2, Hančić, Kovačić 1, Pehar 9, Adamić 1, Zorko, Gošić.
TRENER: Dragutin Miklečić.

IVANIĆ: Iveković, Vidaković 5 (2), Perković, Malec 2, Štefanović 2, Markić 3, Lovrić 2, Glumac, Kurtušić 2, Lončarić 2, Bumbak, Zajec 1, D. Lukačec, L. Lukačec 2.
TRENER: Frano Veraja.

SEDMERCI: KTC 4 (1), Ivanić 4 (2). ISKLJUČENJA: KTC 12 minuta (Mušlek, Vučelić, Harča, Kota, Perajica, Miklečić), Ivanić 10 minuta (L. Lukačec 2 x 2, Zajec, Lončarić, Malec). IGRAČ UTAKMICE: Toni Pehar.

Križevčani su pobjedom otvorili drugi dio natjecanja sjevernjaka i zadržali čelni položaj na ljestvici. U prvom poluvremenu odigrali su kako-tako, a u drugom onako kako to priželjkuju u stručnom stožeru i, naravno, poklonici rukometa. KTC je vodio od početka do svršetka. U petoj minuti bilo je 4:1, a tri pogotka je u tom kratkom razdoblju postigao Ivan Harča. U 16. je brzonogi i spretni Toni Pehar povisio u protunapadu na 8:4 i pritom “zaradio” i isključenje Leona Lukačeca.

Toni je goste “bušio” i u 21. minuti zabio i za visoko vodstvo 10:5. Trener gostiju Veraja postavio je “flaster” na Vučeliću i djelomično je u tome uspio, jer su njegovi igrači smanjili zaostatak, zahvaljujući poglavito iskusnom čuvaru mreže Luki Bumbaku koji je puno toga “poskidao”, a i branio sedmerce “kao od šale”. Ivanić je do odmora zaostao samo dva pogotka, a propustio je i prigodu da u završnici postigne pogodak za potpuno rezutlatsko približavanje domaćinu.

U drugom poluvremenu, druga priča. KTC je bio puno konkretniji u obrani, a onda sve kudikamo bolje funkcionira u napadu. Iznimno su vrijedne bile obrane stasitog vratara Vladimira Gošića koji je “skinuo” sedmerce Vidakoviću i Leonu Lukačecu. Prednost je rasla iz minute u minutu, a u 46. minuti Kota zabija za deset pogodaka razlike, 25:15, a Kovačić u 57. podiže i na jedanaest 30:19.

Za gledatelje je bilo zanimljivo gledati i borbu “dva diva” na crti, Kovačića u domaćem dresu i Kurtušića u gostujućem. KTC u sljedećem kolu gostuje kod PPD Zagreba II. Toliko o utakmici, ali nisu u svemu beznačajni niti troškovi. Jasno nam je, ali nam “nije jasno”, kako to da suce i nadzornika na utakmice u sjeverozapadnoj Hrvatskoj delegiraju iz južnih krajeva. Brat bratu, to su troškovi od oko pet tisuća kuna. Ima li u tomu logike, pitam se, pitam.

PRO_2644 PRO_2645 PRO_2647 PRO_2648 PRO_2649 PRO_2652 PRO_2653 PRO_2656 PRO_2657 PRO_2659 PRO_2662 PRO_2663 PRO_2667 PRO_2670 PRO_2673 PRO_2674 PRO_2676 PRO_2680 PRO_2684 PRO_2687 PRO_2689 PRO_2691 PRO_2692 PRO_2693 PRO_2698 PRO_2702