Hrvatski tenisač Borna Gojo (ATP-223.) plasirao se u ponedjeljak u drugo kolo grand slam turnira Roland Garros nakon što je u ponedjeljak nakon pet sati igre sa 6-4, 6-7(3), 6-7(4), 7-6(4), 6-4 porazio Talijana Alessandra Giannessija (ATP-173.).

Gojo je prvi set dobio nakon što je dva puta uzeo servis talijanskom tenisaču i stvorio prednost od 5-1. No onda je izgubio oba breaka prednosti da bi nakon toga opet uzeo servis suparniku i dobio prvi set sa 6-4. Drugi set donosi izjednačenu igru, ni jedan tenisač ne gubi svoj servis i odlučen je u korist Talijana 7-3(3). Gojo dobro započinje treći servis, uzima servis Talijanu i vodi 3-1, no onda Giannessi vraća servis i izjednačuje na 5-5, set opet odlazi u tie brak u kojem je talijanski tenisač bolji.

Gojo u četvrtom setu odmah na početku gubi svoj servis, ali ga vraća za 2-2. Na kraju seta opet gubi servis i Giannessi vodi 6-5, ali ga Gojo vraća još jednom i izjednačuje. U tie breaku ne ovaj put bio bolji hrvatski tenisač i rezultat u setovima je 2-2. U zadnjem setu Gojo je uzeo servisu Talijanu za 3-2 i kod vodstva 5-3  na servisu Giannessija  je imao dvije meč lopte koje je propustio, a Talijan je smanjio na 5-4. Sljedeći gem je Gojo loše otvorio, Talijan je došao do vodstva od 40-0, ali hrvatski tenisač tada pronalazi igru i dolazi do 40-40 te na kraju dobiva i taj gem, odnosno meč.

Gojo je u meču servirao 20 aseva, a Talijan deset. Hrvatski je tenisač napravio sedam dvostrukih pogrešaka, a Giannessi devet. Svoj je servis Gojo izgubio pet puta, a Talijanu ga je uzeo sedam puta. Meč je bio prekinut na oko sat vremena zbog kiše.

Njih su dvojica igrala prošle godine na challengeru u Splitu i taj je meč Gojo dobio.

Ovo je najbolji rezultat Goje na Roland Garrosu, odnosno na nekom grand slam turniru,  a u drugom kolu u Parizu će igrati protiv srpskog tenisača Filipa Krajinovića, 55. na ATP ljestvici i to će biti njihov prvi međusobni ogled.