U prvom susretu 24. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju u Puli sa 2-0 pobijedila Istru 1961 koja je završila utakmicu bez dva isključena igrača.

U nervoznom regionalnom derbiju oba gola je zabio Niko Janković (23, 90+5-11m), Istra 1961 je od 70. minute igrala bez isključenog Frane Mlinara, a u 90. minuti je isključen i Ante Erceg.

Rijeka je krenula žustro. Već u prvoj minuti Frigan je odlično prošao po desnoj strani, ali je njegov ubačaj zapeo na obrani Istre. U 12. minuti je Danilo Veiga proigrao Veldina Hodžu, ali je njegov udarac prošao pored gola.

U 18. minuti gosti su u istom napadu imali dvije prilike. Prvo je Niko Janković pucao sa dvadesetak metara, ali je Lovro Majkić obranio. Natrčao je Matija Frigan, ali je vratar Istre 1961 sjajno reakcijom još jednom sačuvao mrežu.

U 23. minuti Rijeka je posve zasluženo povela. Emir Dilaver je osvojio loptu, dodavši je do Frigana koji je u nastavku akcije kroz dvojicu domaćih stopera vrhunski proigrao Jankovića, a ovaj mirno zaobišao Majkića i zabio za 1-0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Istra je imala u 45. minuti iz slobodnog udarca sa 18 metara. Pucao je Ante Erceg, ali je pogodio “zid”.

U nastavku susreta domaćini su krenuli daleko bolje i angažiranije. Luka Marin je u 51. pucao sa 18 metara, ali je udarac otišao daleko preko gola. U 69. minuti Erceg je imao sjajnu priliku, ali je Nediljko Labrović bio odlično postavljen i obranio je stopostotnu priliku.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 70. minuti kada je Frano Mlinar dobio crveni karton zbog prekršaja na Friganu na centru. Odukla suca Jakova Titlića izazvala je prosvjede domaćih igrača, a navijači Istre su reagirali bacanjem čaša i boca u teren.

Istra je s igračem manje opasno zaprijetila u 87. minuti. Oleksandar Petrusenko je pucao iz slobodnog udarca, ali je Labrović bio spreman. U sudačkoj nadoknadi “pocrvenio” je i Erceg zbog drugog žutog kartona, pa su domaćini završili utakmicu s devet igrača.

U četvrtoj minuti nadoknade gosti su dobili i kazneni udarac, Galilea je oborio Obregona, a Janković je zabio s bijele točke za konačnih 2-0.

U subotu se sastaju Varaždin – Šibenik, te Slaven Belupo – Gorica, a u nedjelju kolo zatvaraju Hajduk – Lokomotiva i Dinamo – Osijek.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 55 bodova, Hajduk ima 44, a Osijek 35. Istra 1961 je ostala na petoj poziciji koliko ima i Rijeka na šestom mjestu.