U derbiju četvrtog kola SuperSport HNL-a Rijeka je na Opus Areni pobijedila Osijek sa 2-0 ostvarivši i treću pobjedu u sezoni, dok je Osijek upisao već treći poraz.

Golove za goste zabili su Stjepan Radeljić (13) i Marco Pašalić (60).

Rijeka je povela već u 13. minuti nakon kornera. Ubacio je Pašalić, Čavlina nije najbolje reagirao i loptu je odbio samo do Radeljića koji u petercu spretno pogodi za vodstvo gostiju.

Osijek je prvu priliku imao u 29. minuti, Ademi se “sjurio” prema suparničkim vratima, ušao je zdesna u kazneni prostor, stigao na desetak metara od Zlomislića, no nije najbolje pucao, pa je gostujući vratar obranio.

Pet minuta kasnije s ruba kaznenog prostora je pucao Bukvić, ali su gosti uspjeli blokirati. Uslijedila je prilika Rijeke u 38. minuti, ali je Čavilna ovoga puta zaustavio udarac Bogojevića.

Prvih 15 minuta nastavka nije ponudilo previše uzbuđenja, a u 60. minuti Riječani su udvostručili svoju prednost. Bila je to brza kontra uz sjajnu asistenciju Fruka za utrčalog Pašalića koji s desne strane ulazi u šesnaesterac i mirno te vrlo precizno matira Čavlinu.

Osječani su u posljednjih pola sata pokušali zaprijetiti suparničkim vratima, međutim nisu uspjeli stvoriti niti jednu konkretnu priliku.

U ranie odigranom susretu Istra 1961 i Hajduk su pred 7.500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina odigrali 1-1. Marcel Heister je u 57. sekundi doveo domaći sastav u vodstvo, a izjednačio je Marko Livaja u 60. minuti.

Junak utakmice bio je domaći vratar Lovro Majkić koji je sakupio devet obrana.

Domaćin je šokirao Splićane već u prvoj minuti. Utakmica je tek krenula, a Istra je odmah povela u 57. sekundi. Domaćin je izveo aut, lopta je stigla do Ivana Ćalušića koji je uposlio Marcela Heistera, a ovaj lijepo pogodio. Nijemac se prije nekoliko dana vratio u Istru u kojoj je igrao od 2014. do 2016. godine i odmah zabio pogodak.

Hajduk je ipak uspio izjednačiti u 60. minuti. Hrgović je ubacio, a Livaja lijepo glavom zabio za 1-1.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 12 bodova ispred Rijeke sa 10, Šibenik ima devet, a Hajduk osam bodova. Na začelju su Osijek i Slaven Belupo sa po jednim bodom.