Nogometaši Rijeke rutinski i vrlo jednostavno su prošli šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Na gostovanju kod četvrtoligaša Pitomače igrači Rijeke su slavili 7:0. Domaći sastav se dobro držao tijekom prvih 45 minuta kada je primio samo dva pogotka (Bušnja i Vučkić). Premda je, realno, Rijeka trebala zabiti još barem pet-šest golova u tom prvom dijelu.

No, gosti su bili prilično nonšalantni u samim završnicama akcija, a sve ostalo je zaustavio domaći vratar Zdelar. Inače, imala je Pitomača jednu sjajnu priliku u završnici prvog dijela (Babić).

U nastavku se otvorilo pa je Rijeka dodala svemu još pet golova. Još su po jednom zabili Vučkić, Vuk i Obregon iz jedanaesterca, dok je dvostruki strijelac bio Abass.

Recimo kako je Rijeka imala najviše uspjeha posljednjih godina u Kupu. Osvojila ga je tri puta u zadnjih pet godina.

Pitomača: 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa, Pitomača - Rijeka

Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

U nastavku dana još se igraju četiri utakmice ove faze natjecanja: Dugopolje – Lokomotiva, Vuteks Sloga – Istra 1961, Mladost Ždralovi – Inter-Zaprešić i Primorac Biograd – Hajduk.

U srijedu će se kompletirati šesnaestina finala Kupa utakmicama: Orijent 1919 – Dinamo, Karlovac 1919 – Slaven Belupo, Međimurje – Šibenik, Rudar Labin – Split, Belišće – Jaska Vinogradar, Bjelovar – Rudeš, Sesvete – Varaždin, BSK – Cibalia i Zagreb – Oriolik

Hrvatski nogometni kup (šesnaestina finala): Pitomača – Rijeka 0:7 (Bušnja 4, Vučkić 37, 57, Vuk 49, Abass 72, 90, Obregon 89-11m)

Ranije: Nehaj – Gorica 3-7, Bednja – Osijek 0:3