U prvoj utakmici 9. kola Prve HNL Hrvatski dragovoljac i Rijeka igrali su u Kranjčevićevoj ulici 2-2 (2-0).

Domaći su poveli 2-0 golovima Vinka Petkovića (29) i Valentina Majstorovića (36-11m), a u nastavku su gosti poravnali preko Princea Ampema (57) i Domagoja Pavičića (60).

Iako je Rijeka dominirala u prvih pola sata nije uspjela postići pogodak, najbolju priliku imao je Drmić koji je u 19. minuti lijepim volejom sa 10-ak metara zatresao gredu, da bi Hrvatski dragovoljac u vrlo kratkom razdoblju, od 29. do 36. minute postigao dva gola i imao još jednu veliku priliku.

Domaći su poveli odličnom akcijom Petkovića koji je prihvatio loptu na sredini igrališta, povukao do 22-23 metra od gostujućih vrata, a zatim preciznim prizemnim udarcem pogodio sam donji desni kut Prskala.

Samo dvije minute potom Franić je prošao po desnom krilu i pokušao uposliti Štrkalja, ali je Krešić skrenuo loptu koja je umalo opet završila iza Prskala.

U 34. minuti Selahi je vrlo loše reagirao na rubu svog kaznenog prostora i srušio Majstorovića pa je domaći sastav dobio kazneni udarac, a siguran izvođač za 2-0 bio je upravo Majstorović.

Kako je domaćin brzo stigao do prednosti, tako je i Rijeka brzo poravnala u nastavku s dva sjajna pogotka. Prvo je Ampem u 57. minuti sa 25 metara pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Šubarića, da bi tri minute potom Pavičić sa 22 metra prizmenim udarcem zatresao donji desni kut domaćih vrata.

Postigla je Rijeka u samoj završnici i treći gol, u 89. minuti je Vučkić odlično reagirao i petom poslao loptu prema vratima, no ona je na svom putu dodirnula Drmića koji se nalazio u zaleđu, pa je nakon četiri minute provjere VAR procijenio kako pogodak ne vrijedi.

Rijeka je i ovim remijem stigla na vrh ljestvice sa 17 bodova, jednim više od Dinama i Hajduka, ali Dinamo ima jedan susret manje odigran. Hrvatski dragovoljac je ostao posljednji s pet bodova, koliko ima i deveti Slaven Belupo.

REZULTATI 9. KOLA,
Petak:
Hrvatski dragovoljac – Rijeka 2-2 (Petković 29, Majstorović 36-11m / Ampem 57, Pavičić 60)