Prvi ovogodišnji Babuška kup na Banovu donio je rekordan broj natjecatelja. Čak 25 ljubitelja sportskog ribolova natjecalo se u lovu na babuške.

Broj zainteresiranih nadmašio je mogućnosti koje pruža ribnjak na Banovu pa se može reći da se tražila karta više za ovaj već tradicionalni događaj. Brojni natjecatelji došli su sa obitelji i prijateljima, a zahvaljujući pravom ljetnom danu bila je povećana potražnja za tekućim osvježenjem. Za sve natjecatelje i gledatelje masterchef NK Banova Tomislav Zajec pripremio je svoj tradicionalni grah.

Ukupno je ulovljeno 23 kg ribe, a najbolji ulov imao je Matija Antolić koji je ulovio amura od 8,4 kilograma. Matija je ovim ulovom zaslužio najviše pozornosti, ali obzirom da taj ulov nije ulazio u natjecateljski dio na kraju nije završio u top 3 natjecatelja jer je potrošio 30-tak minuta za ulov ovog lijepog primjerka.

Treće mjesto, već uobičajeno za njega osvojio je Sandi Šoda sa 1,4 kg ulovljene ribe. Drugo mjesto osvojio je igrač nogometnog kluba Banovo Matija Petriš.  Što se tiče prvog mjesta nije bilo velikih iznenađenja. Najvišu poziciju ponovno je osvojio prekaljeni ribič Miljenko Krznar koji je još jednom potvrdio svoju titulu Kralja Babuška kupa.

Nogometni klub Banovo već u srijedu nastavlja s aktivnostima u klubu. Na redu je turnir u belotu koji će biti održan na terasi kluba 10.06 (srijeda) od 19 sati. Kotizacija za turnir iznosi 100 kn po paru a prijave su u tijeku preko Facebook stranice kluba ili na telefon 095 578 3502. Prikupljene kotizacije će biti i ukupna svota za nagrade, u omjeru 50-30-20 za prva tri mjesta. Naravno, ni ovaj događaj neće proći bez chefa Tomislava Zajeca koji će ovaj put pripremati hamburgere.