U posljednjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je odigrao 1-1 protiv Union Berlina, a za goste je zabio hrvatski reprezentativac Josip Juranović.

Gosti su poveli u 72. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Juranović. Bio je to njegov prvi bundesligaški pogodak, nakon što je dva zabio u Europskoj ligi, posljednjeg u četvrtak protiv Union Saint-Gilloisea.

Izjednačio je Patrick Wimmer u 84. minuti. Juranović je odigrao cijeli susret za goste.

U ranije odigranom susretu nogometaši Freiburga ostvarili su važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka. S nova tri boda dostigli su Union Berlin i RB Leipzig, sada sva tri kluba imaju po 45 bodova.

S druge strane Hoffenheim je upisao sedmi uzastopni poraz, te 11. u zadnjih 12 kola, ostavši prikovan za dno ljestvice.

Freiburg je poveo u petoj minuti golom Maxa Eggesteina, a izjednačio je Angelo Stiller u 48. minuti. Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 84. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je Ozan Kabak “zaradio” drugi žuti.

Freiburg je igrača više pretvorio u pogodak u 89. minuti, a strijelac je bio Ritsu Doan. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nije nastupio za goste.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Werder Bremen sa 3-2.

Golove za “apotekare” zabili su Mitchel Bakker (34), Jeremie Frimpong (56) i Adam Hložek (83), dok su za Werder zabili Marvin Ducksch (30) i Niclas Fullkrug (86-11m).

Bayer je sada deveti sa 34 boda, dok je Werder dvije stepenice niže sa 30 bodova.U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, ogled Wolfsburga i Union Berlina.

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Borussia Dortmund ima 50, a RB Leipzig, Freiburg i Union Berlin po 45 bodova. Wolfsburg je osmi sa 35 bodova.

REZULTATI:
Freiburg – Hoffenheim 2-1 (Eggestein 5, Doan 89 / Stiller 48)
Werder – Bayer Leverkusen 2-3 (Ducksch 30, Fullkrug 86-11m / Bakker 34, Frimpong 56, Hložek 83)
Wolfsburg – Union Berlin 1-1 (Wimmer 84 / JURANOVIĆ 72-11m)
U subotu:
Bayern Munchen – Augsburg 5-3 (Cancelo 15, Pavard 18, 35, Sane 45, Davies 74 / Berisha 2, 60-11m, Cardona 90+3)
RB Leipzig – Borussia Mon. 3-0 (Werner 58, Forsberg 71-11m, GVARDIOL 80)
Eintracht – Stuttgart 1-1 (Rode 55 / Wamangituka 75)
Hertha Berlin – Mainz 1-1 (Ngankam 18-11m / Ajorque 57)
Schalke – Borussia Dor. 2-2 (Butler 50, Karaman 79 / Schlotterbeck 38, Guerreiro 60)