U susretu 24. kola HNL-a Slaven Belupo i Gorica su igrali 1-1 (0-0).

Goste je u prednost doveo Josip Mitrović (53), a izjednačio je Ante Crnac (60).

Posljednjeplasirani sastav prvenstva poveo je nakon što je Ndockyt sjajnom okomitom loptom proigrao mladog Mitrovića, ovaj je po ulasku u kazneni prostor s desne strane naciljao suprotni kut suparničkog gola i zatresao mrežu.

Vodstvo Gorice trajalo je sedam minuta, a onda je mladi napadač domaćih Crnac odlično reagirao na odbijenu loptu i poravnao na konačnih 1-1. Udarac Manaj iz velike blizine Radošević je odlično obranio, ali nije imao sreće s odbijenom loptom koja je pala ravno na nogu Crncu.

Gorica je od 75. minute igrala bez isključenog Steenvoordena, no Slaven Belupo nije uspio iskoristiti brojčanu prednost na terenu za pobjednički gol.

Ovim bodom peti Slaven Belupo se bodovno izjednačio s četvrtim Varaždinom, koji je ranije u subotu svladao Šibenik sa 2-0, oba sastava imaju po 33 boda, dva manje od trećeg Osijeka, a dva više od šeste Istre 1961 i sedme Rijeke, dok je posljednja Gorica sada na 13 bodova, sedam manje od pretposljednjeg Šibenika.