Nogometaši Alavesa iznenadili su u 11. kolu španjolske Primere u Madridu Real s 2-1 i nanijeli Kraljevskom klubu treći poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Alaves je poveo već u 5. minuti iz penala nakon što je Nacho igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Lucas Perez bio precizan iz penala. Realu je to bio čak peti gol primljen iz jedanaesteraca u zadnje tri utakmice Primere. Perez, bivši napadač Atletica i Arsenala, izašao je u 25. minuti sam ispred Curtoisa, a belgijski vratar mu je obranio lukavi pokušaj loba. U 29. minuti novi udarac za Real jer je zbog ozljede morao izaći tek nedavno oporavljeni Eden Hazard.

U 49. minuti Baski su došli i do drugog gola nakon katastrofalne pogreške Curtoisa koji je praktički dodao loptu strijelcu Joseluu, inače bivšem igraču Reala, a ovaj s 20 metara pogađa praznu mrežu.

Tek u 86. minuti Real je došao do gola, a pogodio je Casemiro iz gužve i udarca Viniciusa, a u zadnjim trenucima Isco je zatresao gredu.

Luka Modrić je igrao do 70. minute i bio je među boljim pojedincima u Realu.

U ranije odigranom susretu Sevilla je slavila kod Huesce s 1-0 golom En Nesyrija sedam minuta prije kraja. Ivan Rakitić je ušao u igru za goste u 63. minuti.

Real Sociedad i Atletico vode s po 23 boda, Real je četvrti s 17, a Sevilla peta s 16 bodova. Alaves ima 13 bodova.

1. Real Sociedad 10 7 2 1 21:4 23
2. Atletico Madrid 9 7 2 0 19:2 23
3. Villarreal 10 5 4 1 14:10 19
4. Real Madrid 10 5 2 3 16:12 17
5. Sevilla 9 5 1 3 12:8 16
6. Cadiz 11 4 3 4 9:12 15
7. Granada 9 4 2 3 10:14 14
8. Elche 9 3 4 2 9:10 13