U susretu 21. kola Eurolige košarkaši Real Madrida su nakon produžetaka pobijedili Valenciju sa 96-86 upisavši 19 pobjedu u svega dva poraza.

Košarkaši Real Madrida ponovo su pružili dramu svojim navijačima. Drugi domaći susret u nizu aktualni europski prvak je igrao produžetak. Ovoga puta samo jedan, za razliku od nedavne utakmice protiv Anadolu Efesa koja je odlučena tek nakon četiri produžetka.

I ovoga puta navijači Reala mogli su slaviti. Real je na koncu slavio sa 96-86 zadržavši vrh Eurolige.

Valencija je bolje ušla u susret, u prvoj četvrtini je imala i 11 razlike (24-13). U drugom dijelu gosti su poveli +12, no Real je do poluvremena smanjio zaostatak na pet koševa minusa (35-40).

U trećoj dionici “Kraljevski klub” je okrenuo rezultat povevši sa 58-53, no u posljednjoj četvrtini gostujuća momčad je uzvratila i stigla do šest razlike (70-64). Real je izjednačio na 70-70, a u uzbudljivoj završnici slobodnim bacanjima Maria Hezonje poveo s tri razlike (82-79) tri sekunde prije kraja. No, i to je bilo dovoljno gostima da izjednače, a tricu za produžetak pogodio je Jared Harper.

U dodatnom periodu Real je bio bolji i taj dio igre je dobio sa 14-4. Real su do nove pobjede predvodili Facundo Campazzo sa 19 koševa i sedam asistencija, Walter Tavares sa 18 koševa i čak 19 skokova, te Sergio Llull sa 16 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je za 25 minuta zabio 10 koševa, uz šest skokova.

Kod Valencije najefikasniji su bili Brandon Davies sa 19 i Chris Jones sa 17 koševa.

Susret je obilježio Sergio Llull koji je ušao u povijest kao igrač s najviše utakmica u dresu Real Madrida. Llull je prošlog utorka u Munchenu oborio rekord kluba upisavši 1.047 nastup u Realovom dresu. Uoči utakmice protiv Valencije dres “Kraljevskog kluba” s brojem 1.047 uručio mu je dosadašnji rekorder Felipe Reyes.

Llull je za Real debitirao 2006. po dolasku iz Manrese. Tijekom godina s Realom je osvojio 25 trofeja pri čemu i tri Eurolige. Ovo mu je 18. sezona u Madridu i izjednačio je rekord sa Rafa Rullanom po broju sezona u dresu Reala.

Produžetak su vidjeli gledatelji i u Istanbulu gdje je Fenerbhače pobijedio Bayern Munchen sa 98-91.

Tursku ekipu predvodio je Scottie Wilbekin sa 30 koševa, Dyshawn Pierre je dodao 15 koševa i 10 skokova, a Tyler Dorsey 13 koševa. U ekipi Bayerna najefikasniji je bio Sylvain Francisco sa 21 košem, Devin Booker je dodao 16 koševa, a Andreas Obst 15 koševa. Hrvatski košarkaš Danko Branković ubacio je četiri koša uz jedan skok.

Panathinaikos je pobijedio Monaco 88-63.

Grci su već nakon prve četvrtine imali velikih 15 razlike, što su u nastavku obranili. Mathias Lessort sa 23 koša, devet skokova i pet asistencija, te Kendrick Nunn sa 21 košem bili su najefikasniji u domaćim redovima, dok je momčad iz Kneževine predvodio Donatas Motiejunas sa 13 koševa.

Crvena zvezda je na gostovanju pobijedila Emporio Armani Milan sa 76-62. U gostujućim redovima najefikasniji je bio Rokas Giedraitis sa 22 koša i šest skokova, a kod domaćina prvi strijelac je bio Giordano Bortolani sa 14 koševa.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 19 pobjeda i dva poraza, Barcelona je druga (14-6), a isti skor ima i Virtus iz Bologne. Slijede Panathinaikos i Fenerbahče sa po 13 pobjeda i osam poraza.