Hrvatska ragbijaška reprezentacija otvorila je novi ciklus natjecanja u Trophy diviziji europskog Kupa nacija porazom u Pragu, domaćin Češka je slavila 48-22 (36-7).

Za Hrvatsku je Jurišić postigao 12 poena, a Vlajčević i Vranešević po pet. Iduću utakmicu hrvatska reprezentacija igra na domaćem terenu, 11. studenoga u Makarskoj će suparnik biti Ukrajina, a nakon toga slijedi i domaći ogled protiv Švedske.

Utakmica u Pragu bila je vrlo brzo odlučena i to nakon što je domaća reprezentacija povela 31-0 nakon dvadeset minuta igre.

„Postavili smo visoke standarde i u prvom poluvremenu nismo bili na toj razini. Previše smo griješili. Ima više razloga za to, ali izgovore ne želim. Pozitivno iz ove utakmice je što su momci pokazali srce u drugom dijelu i došli do bonus boda za četiri polaganja“, rekao je nakon susreta hrvatski izbornik Anthony Poša.

U drugoj subotnjoj utakmici Ukrajina je u Makarskoj dočekala Litvu, a Litvanci su pobijedili 32-14. Tako nakon tri odigrana susreta u skupini pobjede imaju Švedska, Češka i Litva, a po jedan poraz Češka, Hrvatska i Ukrajina. Švicarska još nije odigrala ni jedan susret.