Olujno nevrijeme koje je u noći sa četvrtka na petak zahvatilo Dalmaciju nanijelo je štete diljem Šibensko-kninske županije, vatrogasci su izlazili na intervencije zbog ispumpavanja poplavljenih područja u Kninu i u Šibeniku, a je materijalna je šteta zabilježena i u Dubravi.
Uslijed pada stabla na Starom pazaru u centru Šibenika uz prometnicu srušen je i teški kameni rasvjetni stup.
Prema riječima pročelnika Upravnog odjela za komunalne djelatnosti Grada Šibenika, Joška Jurića, nastalu štetu na Starom pazaru sanirat će komunalno poduzeće Zeleni grad i koncesionar javne gradske rasvjete Pectus d.o.o..
“Ovo je nešto što ne možemo predvidjeti i očekivati. Mi ćemo obaviti pregled ostale dionice i utvrditi ima li potencijalne ugroze za pješake i vozače”, kazao je Jurić.
Dodao je da je problema bilo i uz šetnice i plaže gdje je jako jugo nanijelo razne materijale koje će koncesionari ukloniti.
U Šibeniku je poplavljena riva u Docu i jedan objekt, navodi županijski Centar 112, a jako jugo rušilo je motorna vozila u ostalim dijelovima grada, dok materijalnu štetu saniraju i ugostiteljski objekti na svojim vanjskim prostorima.
Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta u prekidu je brodska linija 505 Vodice – Šepurine – Prvić Luka – Zlarin – Šibenik.






